Co pomůže na zrychlení počítače – otázka by BurTon se týká notebooku s OS Windows Vista prosím neodpovídejte nesmysly!

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-pomuze-na-zrychleni-pocitace

Tak především: žádný čistič dokonce CCleaner nezrychlí náběh tohoto systému. Vista je pomalejší než XP, to tvrdím já. Služby, zakázat nepotřebné věci jako indexování složek, souborů, dále ve Služby vše co uživatel počítače nepotřebuje a týká se to především součástí OS=Microsoft! Záleží, co BurTon po počítači požaduje, které služby potřebuje a které ne, nepovolí. Pravidelné zálohovaní na ten samý disk. Startuje se do 40ti sekund na Plochu, známo že IExplorer se načítá hrozně pomalu. http://www.avan­tbrowser.com/dow­nload.aspx?uil=cs
nebo Opera která se při troše vůli dá vymakat nebudou problémy. Kolega který vlastní OS MAC dělal srovnávací test rychlosti přihlášení a připojení na nějakou domovskou stránku. Mac tam po přihlášení, to je zapnutí počítače, po najetí na web byl téměř s mrknutím oka a Vista se na notebooku přihlašovala asi 35 sec. Částečně má pravdu MILAN1961 který uvedl nainstalovat jiný Oper. Systém. Jenže neuvedl který. Já také nevím. Vzpomněl jsem si na free Ubuntu který zrovna taky není moc rychlý. Takže pište který je ten rychlý. Záleží na HW který se liší, třeba Apple má lepší. A už vůbec nedoporučuji instalovat TuneUP! Nejen že tím bude trávit hafo času štelováním ale zpomalí náběh. Protože Vista je hodně na Zátěž HardWaru ale od výroby je vytuněná pro výkon programů. Proto zásah třeba do ikon zase zpomalí výpočet.
@Reuef částečná pravda. Věřím, že 7mičky jsou vhodné do notebooku. …Nepotřebné služby zrušit právě od Microsoftu.

@www, ujasněte si co píšete, doporučujete takový program klukovi který chce mít rychlejší notebook, pak napíšete že není zdarma, to znamená trávení času čtením sáhodlouhých firemních e-mailů a pak placením. Třeba mu pomůžete k tomu aby sáhl k přetaktování chabého procesoru??? Všimněte si, že skuteční odborníci na počítače registrovaní na těchto stránkách zde momentálně nejsou a dokonce nejsou ani ‚Zlatí‘. Jako _Ge0rge atd. nemají čas odpovídat na ty samé otázky které se dají snadno dohledat. Kdo napříště bude hledat na Internetu odpověď a nalezne zde názory, nainstalujte CCleaner, pravidelně čistěte počítač, defragmentujte, tak ji/jeho uvedete na jinou pokusnou cestu. Třeba se vám náhle zpomalí počítač. Hledejte a někdo napíše: čistěte registry, instalujte to a to. A co když za to může vadná aktualizace Antiviru? Řešení: Stáhnout z orig. Antivir, odpojit se z Internetu, odinstalovat Antivir, nainstalovat stáhnutý Antivir. Nebo když se při hře notebook vypne; přehřívání procesoru. Vysavačem odsát prach z větracího místa. Neodsávat prach ‚na plný výkon‘ z tlačítek, které mohou odlétnout. Já už jsem anonym a slavím to. A čím jste tady vy?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pěkná sebeoslavná Óda !!!!!
Obvzlášť ty znalosti proč zde není ten či onen.

Co jako s tím ???

Další odpovědi
anonym

Souhlas s mosojem, když jsi tak zasvěcenej, tak bys už měl vědět, že na podobné otázky standa replikoval obligátní klauzulí -
„Tato otázka je nad rámec těchto stránek, obrať se na odborný a specializovaný web!“
P.S. A na tvou podotázku, čím jsme? My jsme tu sami za sebe.
Kdybys měl čisté svědomí, tak se zaregistruješ a nebudeš se zbaběle schovávat za anonyma, abys mohl beztrestně napadat poctivé uživatele
a odsuzovat je za snahu poradit.

beer

Tak ses nám tady pěkně vypovídal, přímo vyblil bych řekl anonyme, seřval všechny okolo a co jako dál ?
Co tím vlastně míníš, na co se ptáš ?? Nebo snad chceš naznačit, že víš víc? Je to možný, ale tak proč tomu BurTonovi neodpovíš sám a kvalitněji když víš, že s jeho zkušnostmi zvládne třeba přetaktování chabého procesoru? Nebo se neumíš přes všechny svoje znalosti ani zaregistrovat?? ))

www

Aha 😁.
Zase jsem o něco chytřejší, děkuji pane anonyme!
Až teda na to, že máme doma taky jemu Vistu a díky CCleneru i TuneUP nám startuje kolem 40. sec (dlouho jsem to neměřil, není důvod), což si myslím, že je na starý a plný PC v poho. Taky to chce v jednom z nich použít start manager! 😁

RomanP

hele Woe
Založ si někde odborné poradenství ohledně PC a nepiš sem ty svoje moudra o tom že někdo odpovídá špatně. Odpovědi jsou zde od uživatelů a jejich praxe, nikoli od profesionálů jako ty co si přečetl hromady knih a řídí se teoriemi