Avatar uživatele
B♥A♥G

Co pomůže na stres?

Mám každý den hrozný stres, nemám ani chuť na jídlo, je mi vždycky špatně… Vážně se to nedá zvládat. Je možné, abych si ve 13ti vzala Antidepresiva nebo něco podobného?
Doplňuji:
marci1: všechno tohle:)… ://

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3969 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Pomůže odstranit příčiny stresu!
Poněvadž je ale neznám, přehodnotil bych svůj přístup k nim, nebo se jich vyvaroval.
Zkušenost
Doplňuji:
Antidepresiva ve tvém věku jsou snad žádoucí teprve až na doporučení lékaře.

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hawranek

Ahoj,
pokud se ti nedaří nalézt či odstranit ze svého života příčinu stresu (škola či rodina či přátelé), zkus najít harmonii sama v sobě. Zkus jakoukoliv formu jógy. Mě hodně pomohl zen a buddhismus. Pokud nenajdeš harmonii, klid a mír sama v sobě, nemůžeš jí najít ani ve svém okolí, neboť tvé okolí vnímá negativní vibrace tvé energie a podvědomě se k tobě chová jinak.

V 16 jsem se nervově zhroutila, kdykoliv jsem jen zkusila jít do školy, měla jsem silné psychosomatické problémy- především bolest žaludku. A tak jsem jednoho krásného dne omdlela ve vlaku. Moje lékařka, která se zabývala alternativní medicínou mi tehdy poskytla tento lék: http://www.pa­tentnimedicina­.cz/cz/bylinne-produkty/dle-kategorii/kulicky-a-tablety/192-harmonie-broskvoveho-haje. Je to na čistě přírodní bázi, ale funguje perfektně. Jsi po něm sice trochu unavená, ale to je jen dobře, protože si tvé tělo vybírá klid, který mu byl odepřen.

Hodně štěstí a P.S.: Antidepresiva vynech. Je to pěkný svinstvo a těžko se toho zbavuje. Navíc ne každá antidepresiva působí na každého a když působí, nemusí působit tak, jak by měla. Taky s tím mám své zkušenosti.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Nevím, co vše Tě stresuje, jestli rodina, škola, kamarádi.Musíš začít myslet více pozitivně, já si říkám: „Hlavně že jsme všichni živí a zdraví“.Je jaro, svítí sluníčko, všechno kvete, lidé se více usmívají. Ostatní je jen prkotina.Máš celý život před sebou, všechno hezké Tě teprve čeká. Věř mi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Samoléčba antidepresivy (a jinými návykovými látkami) je nakrománie nebo alkoholismus. Antidepresiva ti může předepsat pouze psychiatr. Znamená to, že výš k němu musela na vyšetření a on by stanovil, jestli jsou nutná.
Osobně ti nedoporučuji si s nimi nějak zahrávat. Je to jen berlička, ne řešení, takže jsou na nic…:-(
Evidentně nemáš nikoho, s kým by sis mohla normálně popovídat – to je ten paradox dnešní doby – všechno je tak propojené a „interkomunikační“, až jsou lidé sami a osamělí…
Zkus promluvit se školním psychologem, určitě ti poradí. Někdo z rodiny (pokud ta je funkční) by také nebyl od věci. Důvěra a možnost svěřit se někomu s tím, co tě trápí – nebo ti i dělá radost, to je hodně důležité.
Jsi evidentně ve věku, kdy pracují hormony na plné obrátky, to k pubertě patří – tyhle změny nálad a všelijaká „blues“. Najdi si koníčka, který vyžaduje výkonnost, nějakou fyzickou aktivitu. Práce a tělesná únava zabírá na distres nejlépe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jsemtady

Vsechno co se ti ted muze dit je irelevantni.
Bude hur, ver mi bude.
Proto se na to vyprdni a neres to.
Nejak bylo, nejak bude.
Jinak vsechno na stres je navykove … cokolada, alkohol, sex, antidepresiva..
Vse pomuze jen chvili, pak se to vrati. Jedine se s tou situaci vyporadat, pak budes mit klid.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Broukk

Mně v období stresu hodně pomáhá Persen, je přírodní a není návykový.

před 1690 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
MarkettB

Taky jsem ho jednu dobu brala. Je super.

před 1688 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kajaka

Doporučuji na stres Bachovy esence… mě pomáhají. Ale mě je 35 :) Ve 13 sem nic takového nikdy neřešila :)
Ale ve 13 to ještě nebude určitě tak hrozné :)

před 2156 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dammalka

Kajako Bachovy esence? Co to je?
No asi tak nějak. ve 13 :/

před 2152 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kajaka

Neznáš? Ani jsi neslyšela o nich? :)
Mrkni: http://zeleny-andel.cz/cz/bachovy-esence

před 2137 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dammalka

ee neslyšela. Ale už se dívám, děkuji za odkaz. Tak to bych mohla vyzkoušet teda také. Děkuji ti moc ♥

před 2117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kajaka

No uričtě vyzkoušej, je to přírodní, nejlepší způsob :)
žádné vedlejší učinky apod.

před 2115 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek