Ella

Co pomáhá na podrážděné oči od bodovek?

Dobrý den,
mám takový problém – v práci nám celý den svítí bodové světla a zářivky a mě z toho každý den po chvíli začnou strašně štípat oči. Neznáte někdo něco co by pomohlo? Máte s tím někdo zkušenosti?
Doplňuji:
tuCZek – ani jedno nepomáhá, brýle nepotřebuju, visin uleví asi na deset minut a s očním lékařem to má pramálo společného, navíc jsem se odtamtud právě vrátila.

tom004 – bohužel si nemůžu v 5* hotelu dovolit nosit při práci s hosty sluneční brýle.

Děkuji za rady

Nejlepší odpověď
mosoj

Je to únava očí ze zářivek. Zářivka bliká frekvencí el. proudu 50 Hz. To je nízká frekvence a unavuje to oči. Srovnejte s klasickým CRT monitorem u PC, ale i LCD monitory mají frekvenci nejméně 60 Hz.
Správně by měly být zářivky dvě vedle sebe a zapojené tak aby jedna svítila v kladné a druhá v záporné půlperiodě. Pak to je světlo
téměř neblikající a oči tak namahané nejsou.
Také na to velmi trpím.

Pomáhá Visin a Tears again. Visin je třeba
ten Classic ( červená značka), ostatní na toto nefungujou. Visin by se ale neměl brát nepřetržitě ( ale zase se ho není třeba bát) ,tak doplňovat tím přípravkem s liposomy Tears again ten se může nepřetržitě a stříká se na oko se zavřeným víčkem.
Já to dělám tak že oko zklidním Visinem a pak tím Tears againem několikrát za den i na noc.

Další odpovědi
aloevera5

Zde bych Vám doporučila Aloe Activator

Jde o cezený koncentrát gelu z Aloe vera. Je výborný na infekci očí (100 % aloe). Vice informací na webu, který Vám zasílám + tam najdete i pod „zde“ detailní informace.

Zdroj: http://aloeve­ra5.mypage.cz/me­nu/produkty/top-12-nejzadanejsi

tuCZek

brýle? Visin? Oční lékař?

tom004

V minulosti se zářivkové osvětlení kombinovalo s klasickými žárovkami,mimo jiné kvůli tomu,aby se světlo zářivek co nejvíce přiblížilo dennímu spektru. Zářivka a bodové žárovky (většinou halogenové),není ideální kombinace. Nejjednodušší řešení,i když to bude znít divně, jsou vhodné sluneční brýle. Je dobré zkusit více barev.Chvíli možná budete možná kolegům pro legraci,ale funguje to. Pokud ovšem zaměstnavatel osvětlení nevymění za vhodné. :)

elektrikář

po poradě z lékařem vám může naordinovat lehce zabarvené kontaktní čočky.