Co politiky vedle ke zrušení povinné vojny?

Nejlepší odpověď
suaeda

Zrušení povinné vojenské služby nebylo asi nejlepší rozhodnutí. Ale proč se to provedlo? Především tu hrálo finanční hledisko a hlavně pak vzor v armádách některých států NATO.
V sousedním Rakousku mají stále vojnu. A přitom nejsou v NATO, což je na první pohled zajímavé. Ale vzpomeňme si na povodně a jejich likvidaci. Kdo nejvíce pomáhal na Moravě v r. 1997 a v Čechách r. 2002. Byli to vojáci. A dnes kdy jsou stavy profíků minimální a z nich je část odvelená po zahraničních (drahých) misích už nám při živelních pohromách nepomůžou. Proto si myslím, že povinná vojenská docházka měla zůstat např. na 6 měsíců. Nejen že z kluků se tam stávají chlapi, ale hlavně by se tam měli naučit základní dovednosti. A pro případné živelní katastrofy by byla připravena záloha na pomoc.

Další odpovědi
Ar

Neboj, kdyby bylo potřeba tak tě naženou.Ta naše „slavná“ armáda o celkovém počtu jedné roty by to nezmákla. Já bych armádu zrušil úplně, stejně je k prdu a akorát to stojí peníze. Vyhlásit neutralitu a hotovo. Zelený mozci ať jdou raději něco dělat.

Hykam

Protože dnešní technika je tak náročná na obsluhu, že vojáci nebyli schopni se ji za tu dobu naučit ovládat nehledě na to, že i kdyby se to naučili, tak by to stejně zapomněli pokud by s ní nepracovali a vývoj nových zbraní a nejen jich jde šíleně rychle dopředu.
Dalším důvodem byla úspora fin. prostředků.

PS: a mezi námi, kdyby nás stejně někdo napadl, tak by jsme se stejně neubránili ať máme profesionální nebo neprofesionální armádu.

casey

myslim, ze uspora penez. Jestlize rocne rukovalo kolem 50t. vojaku, kteri museli jist, bydlet, uniformy, technika, spousta velitelu atd…to stalo dost penez, navic ten rok ci dva nemakali v praci a to jsou dalsi penize v pytli na jinak odvedenych danich. Na vojne jsem byl a nenaucil se nic. za celou dobu jsme byli 2× na strelbach, kde jsme kazdy nafasovali 3 naboje. Tomu rikam vycvik. Zbytecne straveny cas.