ivan997

Co po neůspěšném reparátu v prváku?

Pokud neudělám reparát na matematickém gymnáziu už v prváku a žádosti o opakování ročníku nebude vyhověno, je nějaká možnost přestoupit pokračřovat do druhého ročniku, nebo alespoň přestoupit na jinou školu znovu do prváku?

Nejlepší odpověď
Henry1660

Pokud neuděláš reparát, tak můžeš podat žádost o opakování ročníku. Nebo přestoupit na jinou školu s tím, že ředitel té školy rozhodne jestli tě pustí do druháku nebo jestli půjdeš znova do prváku (rozhodnutí je jen na něm)… abych to upřesnil, tak na té druhé škole je vůbec nemusí zajímat, žes nedal reparát (ale budou to zvažovat a hl. to z čeho byl ten reparát). Rozhodne ředitel.
Ale pochopitelně musí jít na té nové škole o stejný obor, aby vůbec mohli zvažovat, že tě pustí do druháku.

Další odpovědi
Drap

Do druháku nelze nikam, když nemáš hotový první ročník. Jiná škola je možná po souhlasu vedení školy.

ivzez

Souhlasím s Drapem,
přestup do 2. ročníku je možný až po ukončení 1. ročníku.