Sim

Co platí o atomu?

Odpovědi
honza19hk

Atom je částice hmoty kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzickými ano,např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

dále viz wikipedie. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/A­tom

Jinak si myslím,že je rychlejší to zkusit na wiki,než zde čekat na odpověď ,navíc takovéhle základní věci na wikipedii jsou.Jen nebýt líný to tam zadat.