dust8

Co peklo schvátí, už nenavrátí? Znamená to, že jde o jednosměrnou jízdenku?

pixabay: https://pixaba­y.com/photos/fur-monster-devil-fear-mask-571216/

Nejlepší odpověď
annas

Ano.

Co peklo schvátí, už nenavrátí.

1. Peklo bylo původně myšleno pro satana a padlé anděly.Ale později v něm skončili i hříšníci. Takže peklo je výrazem boží spravedlnosti.

Když se dostane někdo do pekla, Lucifer už zbavuje návštěvníky poslední naděje.

Luciferovi podřízení pekelníci se radují z nové kořistí, vylézají ze vše koutů, které v pekle jsou, a obklopí hříšníka.

2." České slovo „peklo“ není odvozeno od slovesa „péct“, jak se někdy podle lidové etymologie tvrdí.
pdoe Et
Praslovanské . pьkъlъ/pьkъlo ‘smůla, dehet’ souvisí s
latinským. pix ‘smůla’ (z toho starohornoněmecké peh tv.,
ecké . píssa tv., vše z indoevropského *piktv., není však zcela jasné, zda jde o genetickou příbuznost, či nějakou výpůjčku. Význam ‘peklo’ se po vzoru středohornoně­meckého pech ‘smůla’ i ‘peklo’ vytvořil na
základě představy, že hříšníci v pekle trpí ve vroucí smůle,".

V němčině šlo starší výraz i pro „pryskyřici“ či „dehet“ (asi proto, že dobře hoří).

V běžné mluvě používáme slovo peklo v přeneseném významu a označujeme tak místo nebo situaci, v níchž se člověk cítí nepohodlně, nepříjemně, nespokojeně.

Možná už někdo zažil "peklo v práci“ (ne horko) ) nebo se někdo snažil udělat druhému „ze života peklo“

Původ slova pekla podle Etymologického slovnku Jiřího Rejzka

Další odpovědi
Rokio

Podle křesťanů a muslimů ano. Tím se liší od očistce. V očistci je právě člověk jen nějakou dobu.

anonym

Znamená to že přehnaně dumáš nad příběhy pohádek.