CJNERO

Co patří do „Jazykového rozboru“ pro 9. ročník

Nejlepší odpověď
annas

V osnovách je uvedené: učivo ze skladby Všestranné jazykové rozbory, zjišťují kromě toho, co jsem uvedla, i slovní rozbor, tvoření slov, vlastně celou mluvnici včetně pravopisu.

Takže na tuto otázku by vám měl(a) odpovědět vyučující českého jazyka, co má na mysli.

Učivo, které se probírá v rámci Skladby – základ větného rozboru.:
věty dvojčlenné, jednolčlenné, větné
ekvivalenty; tvoření věty a souvětí, mluvnický zápor, skladební dvojice
(skladební vztahy), pívlastek, doplněk, e pímá a nepímá, samostatný vtný
len, oslovení, vsuvka, vta neúplná,
slovosled

Tematický plán pro 9. třídu
Doplňuji:
Přívlastek, doplněk, řeč přímá a nepřímá, samostatný větný člen, oslovení, vsuvka, věta neúplná … přiznávám své živé překlepy, jsou lepší než mrtvá dokonalost.
Moje překlepy (nikoliv pravopisné chyby) jsou potěšením pro některé uživatele. 🙂

anonym

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/bije-vas-do-oci-pravopis
To je tedy síla, když češtinářka, jež by měla být příkladem a vzorem, ve své odpovědi na otázku vyloženě ze své odbornosti, sama naseká na pár řádcích hned 6 chyb.

annas

Bolak: Jak je možný, že když něco napíšu a pak si to po sobě přečtu, tak tam najdu třeba dvacet chyb, ale ve chvíli…

ocko

Vítej v klubu.

Děkuji za přivítání. Poznámka je neadekvátní a navíc odbornost nemá nic spplečného s překlepy. Je to jen a jen můj problém. Jsem zodpovědná sama za sebe…

Prosím zdržte se podobného jednání, budeme je považovat za porušení kodexu.
Děkuji
Admin Odpovědi.cz

annas

Ještě doplňuji, jde o vyjádření adminů u jedné otázky, možno vyhledat, odkaz neuvádím. Reakce na odpovědi " koalice" ..