Tobbynka

Co označuje tahle kočičí poloha?

Viz. foto: http://files.moje-micinka.webno­de.cz/200000192-210fd24f6d-public/IMAG1565.JPG

Teď to dělá pořád. Protáhne si zadek a pak si lehne a mručí, někdy se i provalí do klubíčka, abych ji poškrábala pod bradkou. Je to velice divné, co to vůbec znamená?

Nejlepší odpověď
beer

Neznamená to nic specifického. Vidím pouze protahující se kočku, pravděpodobně spala a tys ji probudila. Protáhne si tělo a pak se jako každá kočka snaží získat tvoji pozornost.

Zdroj: Zkušenost chovatele

Další odpovědi
zjentek

nechci strašit, odčervuješ? ..a taky to může být hormonální, emoční ,)

Medulienka

Nějak mi to připomíná i mrouskání a kočka se výjimečně může mrouskat i po kastraci. Ale pouze tipuji.
Doplňuji:
http://www.go­ogle.com/m?q=Mrou­sk%c3%a1n%c3%ad%20po%20k­astraci&clien­t=ms-opera-mini&channel=new

arygnoc

nudí sa.
chce sa hrať, maznať.

kačííík

tohle dělá moje kočka když se protahuje nebok když vidí mouchu nebo ještěrku a chce ji chytit

Tobbynka

zjentek: Ona je to domácí kočka. Nechodí vůbec ven, ale děkuji za připomenutí. Naše kočka byla minulé úterý vykastrovaná, takže něco spojené s hormony – no nevím. Ještě k tomu odčervení, jak pujdeme na vyndání stehů, tak koupím odčervovací tabletku. Děkuji.

zjentek

na červi nemusí mít zase 100% vliv, že nechodí ven, to se nespleťte ,)

Tobbynka

Arygnoc: Opravdu? 🙂

arygnoc

samozrejme.
mám málo pohybu, vyžitia.

pri bolestiach by zatínala pazúry (i do majiteľa) a škrečala.

Všimnite si, že i na človeka, keď sa pozeráte (pri vypnutom zvuku), nerozoznáte, či plače alebo sa smeje (pokiaľ mu, samozrejme, nevidíte do tváre).

Tobbynka

ne, ne, drápky nezapichuje, jen když si obrušuje. Ona jenom tak vrká (mručí) a hrozně se mazlí. Takže mám pocit, že to z bolestmi nemá opravdu nic společného.