nyja

Co ovlivnilo původní přírodní krajinu Krušných a Lužických hor?

Doplňuji:
Děkuji za odpověď ale ještě prosím… co že se tam těží?

Nejlepší odpověď
beer

V Krušných horách, stejně jako ve všech našich horách i pohořích ovlivnil původní přírodu v minulých stoletích jen člověk. Kácení, špatná výsadba, spady a znečištění atd.

Další odpovědi
www

Nejvíce KH ovlivnilo špatné hospodaření v lesích a chem. spady. Mimo dřeva, pramenů ap. se tam těží zejména uhlí a cín (cínovec).

venkovan

Krušné hora zemědělství, přeměna původních lesů v jehličnaté monokultury a těžba nerostných surovin, především hnědého uhlí a následně chemický, strojírenský a nergetický průmysl emise. Lužické hora zejména zemědělství, lesnictví a spad z chemnického a energetického průmysl.
V kostce – lidská pohodlnost pro kterou je schopen člověk se strašně dřít.

hippeace

Krušné hory určitě těžba, zrovna včera jsme měli přednášku o tom že by se mělo těžit těžit a těžit. HROZNY!!!

elektrikář

V okolí Kraslic na Sokolovsku jsou dodnes vidět stopy po dolování v 12 13 století díry na žílách křemene v žule.V křemenu byla cínová ruda. Zbytky propadlých těžních jam a výsypky vytěžené hlušiny.Rudné dolování ustalo po vytěžení žil .