Avatar uživatele
dust8

Co ovlivní omylem obrácený vzorek na pneu e-koloběžky během složité výměny píchlého pláště?

Myslím tím vzorek „rýhy v pneumatice“ pokud nejsou po směru jízdy, ale obráceně? Riziko při kluzké silnici/za deště? Je nutné to přehodit? Z toho co jsem dnes ujel na ní se mi zdála jízda prakticky totožná i když je vzorek správně po směru jízdy. (Nepršelo, vozovka suchá)

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 638 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
led

Počas jazdy na suchej vozovke pri rýchlosti do 25km/h rozdiel nezbadáte, ak nevletíte na práve poliatu asfaltku s kalužami vody (často aj olejovými). Nikdy sa nespoliehajte, že ak na trase je plánované suché vhodné počasie, takým aj bude, keď tadiaľ pôjdete vy. A kaluže na rozbitých cestách ostávajú dlho.
Nie nadarmo sa hovorí:
„náhoda je blbec, ktorý sa, pri výbere svojich obetí, neriadi prírodnými a inými zákonmi“

Prezuť a správne obuť pneumatiky nie je až taký problém a dosiahne aspoň teoretické uspokojenie, že ste spravili čosi aj pre vlastnú bezpečnosť a peňaženku.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
orwell

Ovlivní to odvádění vody v případě deště, trochu hlučnost a náchylnost ke smyku,…
ale v případě e-koloběžky bych si z toho hlavu nedělal. Ve špatném počasí, ve sněhu a v blátě asi jezdit nebudeš, osmdesátkou taky ne. No, já bych se na to vykašlal a nechal to tak. Stejně asi rozdíl nepoznáš, tak jak jsi to napsal.
https://pneupo­radna.cz/vse-o-pneu/dezen-pneumatiky

Upravil/a: orwell

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Při brždění se stroj může rozkmitat a hodíš pleco, například 🤷‍♂️ (o brždění jen jednou brzdou nemluvě, to jsou pak zedřené lokty a kulena téměř tutovka)! (; D; D;

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek