dust8

Co ovlivní omylem obrácený vzorek na pneu e-koloběžky během složité výměny píchlého pláště?

Myslím tím vzorek „rýhy v pneumatice“ pokud nejsou po směru jízdy, ale obráceně? Riziko při kluzké silnici/za deště? Je nutné to přehodit? Z toho co jsem dnes ujel na ní se mi zdála jízda prakticky totožná i když je vzorek správně po směru jízdy. (Nepršelo, vozovka suchá)

Odpovědi
led

Počas jazdy na suchej vozovke pri rýchlosti do 25km/h rozdiel nezbadáte, ak nevletíte na práve poliatu asfaltku s kalužami vody (často aj olejovými). Nikdy sa nespoliehajte, že ak na trase je plánované suché vhodné počasie, takým aj bude, keď tadiaľ pôjdete vy. A kaluže na rozbitých cestách ostávajú dlho.
Nie nadarmo sa hovorí:
„náhoda je blbec, ktorý sa, pri výbere svojich obetí, neriadi prírodnými a inými zákonmi“

Prezuť a správne obuť pneumatiky nie je až taký problém a dosiahne aspoň teoretické uspokojenie, že ste spravili čosi aj pre vlastnú bezpečnosť a peňaženku.

orwell

Ovlivní to odvádění vody v případě deště, trochu hlučnost a náchylnost ke smyku,…
ale v případě e-koloběžky bych si z toho hlavu nedělal. Ve špatném počasí, ve sněhu a v blátě asi jezdit nebudeš, osmdesátkou taky ne. No, já bych se na to vykašlal a nechal to tak. Stejně asi rozdíl nepoznáš, tak jak jsi to napsal.
https://pneupo­radna.cz/vse-o-pneu/dezen-pneumatiky

zjentek

Při brždění se stroj může rozkmitat a hodíš pleco, například 🤷‍♂️ (o brždění jen jednou brzdou nemluvě, to jsou pak zedřené lokty a kulena téměř tutovka)! (; D; D;