Co odpovíte výběrčím příspěvků na různé nadace, pokud nechcete přispět?

Dnes jsem vystál docela dlouho frontu na pokladně jednoho nejmenovaného marketu a pokladní oslovila každého zákazníka, zda nepřispěje na akci Srdce dětem. Bylo zajímavé poslouchat odpovědi zákazníků, kteří nechtěli přispět. Jak odpovídáte vy, když nechcete přispět?

Nejlepší odpověď
Šidlo

hm, a chcú vydané drobné z nákupu, či sumu do pokladničky?

vyberači s pokladničkami : nie dakujem.....drvivá väčšina charít je

  1. 100% podvod
  2. 80% podvod – max. 10% peňazí ide na dobrú vec, zvyšok na napchatie vreciek
  3. charitu prevádzkuje banda fanatikov, ktorí s peniazmi urobia hocičo, ale ten problém nevyriešia…lebo sú mimo reality…skôr všetko zhoršia… za vaše peniaze

tákže…charity sa spoliehajú na to, že na vás to : ,,pomožete?" vybafnú…prispievať treba až po dokladnej kontrole charity a svojich financií

tákže, kto vedie Srce detem?, majú zverejnené účtovníctvo?, čo konkrétne robia pre deti, pre aké deti, ako často a hlavne s akým výsledkom?

Další odpovědi
gecco

Odpovím, že nechci přispět…
😉
Co je komu do toho – proč??
😉

chachar1922

Nemusím říkat nic. (většinou zabrblám, že nemám čas). A nemám špatné svědomí když odmítnu někoho na ulici, sponzoruji kdy chci a co chci. Naposledy příspěvek na Klokánek – většinou to posílám na účet, příjde mi to věrohodnější.

anonym

Taky jsem se stím setkal v Lídlu,kde měli u kasy malé nádobky na drobné.
Poté co se mě prodavačka zeptala jestli přispěju,odpověděl jsem,jestli má nějaký ověřený formulář,kdo to vybírá.
Ona mi řekla,že asi jo,ale že neví kde je,tak jsem slušně pozdravil a z obchodu odešel.

BANAN93

Nedávno jsem vylezl z auta u tesco Letňany a hned k nám běžel chlápek, že to je organizace šašek už nevím jméno asi „BOBO“ že choděj po nemocnicích a rozveselují děti v nemocnicích a že na to vybírají příspěvky – jako neberu mu, dobrá je to záslužná činnost, ale když už je takhle správnej (což může být pravda a nemusí) tak to má dělat zadarmo a ve smém osobním volnu s partou přátel – přišlo mi to že to dělá parta klaunů – kteří to mají jako živnost. pokud tedy vůbec nikam jako klauni zašli a nevybírali jen peníze před tescem

Mirdas

Že přispívám, ovšem ne na ulici.

lexx

ignoruji je, nemám žádnou důvěru že vybrané prostředky najdou pravého adresáta,
někdy z recese vytáhnu z kapsy tramvajenku a řeknu: nadporučík Vrána, kriminální policie…a je po debatě

jepik

Odpovím ,že posílám DMS a tím to končí !

Danina65

Že když uvidím hladové dítě před svým prahem, tak mu namažu krajíc, ale obří aparáty různých a jiných nadací podporovat nehodlám