Avatar uživatele
Musuko

Co odpovědět mladému puberťákovi na otázku „Proč bych se měl vzdělávat?“

Tady nejde o rodičovské či jinak autoritativní mentorování. Jde o skutečné užití v budoucnosti­.(Jedničky ani znalost pravopisu prostě nemají váhu.) Hledám odpověd skutečných pajdagogos :)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka před 4817 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Jsem přesvědčena, že moc dobře ví, proč se vzdělávat,,jen se mu prostě nechce.
Moje odpověď by zněla,,„Aby jsi věděl, proč je potřeba se vzdělávat“.
Kdyby dělal,že nechápe, tak, bych mu řekla, že je vidět, že je fakt hloupý a to vzdělání skutečně potřebuje,,,,

Na moje děti to platí,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
poa.li

Vylíčil bych mu, popsal jednoduše průběh jeho života, pokud bude nevzdělaný. Fabrika, píchačky.. Použil bych pár příkladů z okolí, které on zná a bude schopen pomocí nich vidět tu souvislost.. Ale v klidu. Začít např. otázkou: Zajímalo by mě, proč támhleten člověk je nešťastný a vede nespokojený život. Pokud ho necháte, ať si na ty otázky odpoví sám, bude to účinnější. Vhodně směřovaná otázka ho dovede k odpovědi, kterou mu chcete říct, ale bude ji více vnímat, protože bude mít pocit, že na to přišel sám…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
quentos

no, vzhledem k mé profesi učitele se asi čeká na odpověď taky ode mě ;{)> kolegové už tady mluvili o „fabrice a píchačkách“, což mě taky napadlo hned zkraje – jde o obecně o to, že čím vyšší bude mít vzdělání, tím větší šanci na dobré zaměstnání a finanční ohodnocení. Ti, kteří chodí do fabriky na píchačky, obyčejně makají jak barevní a za málo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

souhlasím s Kropítkem,pu­berták už moc dobře ví k čemu je potřeba se učit,a jak to v životě chodí,že popelář mít vilu asi nebude,pokud ho ovšem nezajistí majetní rodiče,taky se může nabízet otázka zda není v tomto směru mnohem chytřejší,nebo vyčuranější,i stím jsem se už setkala,nač se učit,když mě zajistí rodiče

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Děda Louda

Příklady táhnou. Jednoduše bych mu řekl, že nechci, aby dopadl stejně jako já.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
michael69

Jo tak to je problém.No řekněte mu,že čím více člověk ví a zná,tím je svobodnější.Pokud má znalosti a informace,nikdo ho nemůže jen tak očůrat a nakecat mu hlouposti.Pokud má informace (znalosti) nikdo z něho neudělá blbce ,aby ho pak využil.Pokud se nebude vzdělávat,dřív nebo později ho někdo napálí.To je pak zbytečně tvrdá „škola života“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Aby si mohl nabalit chytrou samičku která ho potom bude živit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek