Nikikalu

Co obsahuje náplň svítících tyčinek?

SnapLight

Nejlepší odpověď
fablen

vzhledem k tomu, že je mám v prodejně, tak zde jsou bližší informace:
Chemické světlo neboli studené světlo je vytvářeno jednorázovou, nevratnou chemickou reakcí dvou chemických sloučenin bez uvolnění tepelné energie. V neaktivovaném stavu jsou sloučeniny vzájemně odděleny skleněnou ampulí, uloženou v plastové trubičce tj. tyčince. Reakce resp. aktivace se zahájí ohnutím tyčinky, čímž dojde k rozlámání skleněné ampule a promícháním obou sloučenin. Zatřepáním tyčinkou se urychlí promíchání tekutin a následný náběh svítícího efektu.

2. Chemické sloučeniny
V souvislosti s chemickým světlem se objevují následující pojmy chemických sloučenin – pentahydrát síranu měďnatého, peroxid vodíku, uhličitan sodný, uhličitan amonný, ester kyseliny šťavelové, fluorofor, terciální butanol.

Další odpovědi
bubukaa

nco tekutého, mojí kamarádce to jednou prasklo a VYTEKLO – PS POZOR