Smackdown

Co obsahuje městská pitná voda z kohoutku?

Aby si člověk neuškodil, když bude dodržovat pitný režim.

Nejlepší odpověď
still

Těžko říct takhle z hlavy. Určitě je tam H. Pak možná 2 a teoreticky také O.

Hele, pijí ji miliony lidí denně. Nemyslíš si doufám, že mají nějaký jiný organismus než ostatní? Konkrétně Praha má jednu z nejčistších vod v Evropě.

Další odpovědi
Kepler

Některé z nejdůležitějších ukazatelů jsou uvedené zde: http://www.wi­kiskripta.eu/in­dex.php/Po%C5%B­Eadavky_na_kva­litu_pitn%C3%A9_vo­dy Mezi ty nejdůležitější z hlediska ochrany zdraví je obsah mikroorganismů dusičnanů/dusitanů. Jinak je těch ukazatelů mnohem víc a jsou uvedeny ve vyhlášce č. 252/2004 Sb. Kvalita musí být garantovaná až po kohoutek doma, potrubí na to nesmí mit vliv. Olověné se už dlouho nepoužívá. Teplá užitková voda není pitná, protože v ní dochází k namnožení termofilních bakteríí a obsahuje sekundární znečištění nerozpuštěnými látkami.

dr.luha

Pitný režim byl označen za velký omyl a nesmysl. Má opodstatnění pouze v případech poruchy, kdy člověk postrádá pocit žízně – většinou u starších lidí. Vodu z kohoutku ano, pokud je vyrobena z pramenité, nebo horské vody. Za pramenitou vodu se dá považovat i voda z vrtu.

Ušel ventil

Voda je kontrolovaná ,ale obsahuje – dusičnany, pesticidy, rtuť – Ano, ale v normě ,
spíše asi záleží na kvalitě potrubí ( olověné ) , ale zarazil mě fakt i když je to z roku 2009 – D Test píše že teplá voda není určena k pití ani vaření ,
občas si v teplé míchám sojové mléko ,

Teplá voda – je jedno, zda dodávaná dálkovým teplovodem, ohřívaná centrálně nebo vlastním bojlerem či průtokovým ohřívačem – není určena k pití ani k vaření, i když se vyrábí z pitné vody a splňuje požadavky na jakost.

https://www.dtes­t.cz/clanek-969/pitna-voda-z-kohoutku?gclid=E­AIaIQobChMIjczL3_eS1QIV­jI4YCh3cJQs1E­AAYASAAEgKzY_D_BwE

mosoj

Hlavně vodu. V Praze tam měli nedávno i fekálie.

Co se týče konzumace teplé vody, doporučuji si přečíst něco o legionele, i když tou se lze infikovat hlavně při sprchování. Šíření je hlavně kapénkové a namnožení se může dít kdekoliv v rozvodu teplé vody při teplotě 20 – 65oc