Co obnáší vyšetření EEG?

Co obnáší vyšetření EEG? Má jej podstoupit má 4 letá dcerka.

Odpovědi
standa

Jedná se o tzv. Elektroencefa­lografické vyšetření (EEG).

EEG je vyšetřovací metoda, kterou lékař používá ke sledování činnosti mozku. Elektroencefalograf je přístroj skládající se ze snímacích elektrod a procesoru. Na rozdíl od CT vyšetření hlavy, při kterém se mozek zobrazí, tak jak skutečně vypadá, elektroencefalograf píše na papír křivku. EEG-křivka zachycuje aktuální mozkovou aktivitu.

Přístroj snímá elektrické potenciály pomocí elektrod připevněných na povrch hlavy. Potenciály vznikají při práci mozku. Tyto informace po zesílení zpracovává a zapisuje křivku na papír nebo obrazovku. Součastně se zobrazuje i EKG-křivka. To znamená, že je sledována i činnost Vašeho srdce. Vzniklé EEG-křivky mají charakteristický vzhled. Jinou křivku zobrazí přístroj ve spánku, odlišnou při denní aktivitě.