Zlaticko 9

Co obnáší pro obyčejného občana státní bankrot?

Nejlepší odpověď
anonym

Mosoji,trošku tě opravím.Ta reforma byla v roce 1953.

Další odpovědi
mosoj

Téměř to samé jako při měnové reformě v roce 1954. Snad ještě hůř.
Doplňuji:
Jo beru to.
Ještě jsme si stihli koupit šišku salámu za 1500 Kčs a pak už jsme neměli skoro nic.
Viděl jsem lidi jak sypali z nůše papírové peníze do řeky !!!

standa

kvalitní odpověď, takřka 2 roky starou, naleznete v níže uvedeném odkazu…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-by-znamenal-pro-ceskou-republiku-statni-bankrot

Leontyn

Stačí se podívat nyní do Řecka, které je na pokraji bankrotu.

  1. plošné snížení platů o 20 %
  2. snížení důchodů o 5 %
  3. zmrazení důchodů na tři roky
  4. prodloužení odchpodu do důchodu o 14 let
  5. zvýšení daní
  6. zavedení nových daní
  7. zdražení potravin a ostatního zboží
  8. snížení reálných příjmů rodin o 15 %
  9. bankrot firem, RUN na banky, odchod investorů, lidí přicházejí o práci
  10. snížení dávek v nezaměstnanosti

A to ještě Řecko nezbranrotovalo! V případě bankrotu počítetejte i s:

  1. znárodnění soukromých pilířů důchodového systému (prostě přijdete o to, coste si našetřili a stát to přerozdělí mezi všechny)
  2. masové rozprodávání majetku, pamětihodnotí, nevýhodné privatizace (takže ČR by tak třeba musela Číňanům prodat Václavské náměstí a Karlův most)
  3. zemi by začali řídit z MMF či jiných nadnárodních organizací
  4. obrovské zadlužení na osobu (dluhopisy by se kvůli krizi zvedaly)
  5. nepokoje, stávky, demonstrace, možné krveprolití (snad u nás nehrozí)
  6. celková chudoba, příštích X let vysoké daně, vysoké zdražování, vysoká inflace, nedostatek některého zboží, zavírání fabrik, zvýšená kriminalita…