Retko

Co obecne znamena škálovatelnost?

Nejlepší odpověď
annas

Škála je stupnice – škála tónů, škála barvenosti. V přeneseném významu pak celá škála (řada) různých možností. Od tohoto podst. jméno vzniklo odvozené podst. jméno škálování. Podle Encyklopedického slovníku škálování = 1. vytvoření stupnice (škály) uspořádané podle určitého pořadí (barev, dílků). 2. fyz. pojem = změna měřítek uvažovaných fyz. veličin tak, aby mat. vyjádření fyz. vztahu nabylo univerzálního tvaru.
Z toho plyne, že škálovatelnost je schopnost škálování (škálovat).

Další odpovědi
fira

Škála=Stupnice.