Dvorní šašek

Co obecně jako dospělí lidé závidíte dětem?

Bez ohledu na dobu. Je něco, co vám chybí jako dospělým, ale mají to děti?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Dospělí BY MĚLI dětem závidět vnímání světa, představivost, víru, dobrotu a žádné předsudky, zvědavost, schopnost i touhu učit se a poznávat, žití přítomným okamžikem a nezatíženou hlavu nadměrným přemýšlením (negativním, kritickým), mysl plnou bloků a tím i jejich energii. Že jsou prostí od většiny negativních vlastností a návyků, které se u nic vlivem společnosti ještě nevytvořily. To se týká hlavně těch nejmenjších dětí v předškolním věku.
Ale závidí jim „čas bezstarostnosti“, žádné zodpovědnosti, žádné práce, povinností, že se nemusí o nic starat, zábavu, občas dětskou naivitu, atd.

Jinak se ale dětem závidět nim moc nedá – pouze ta část jejich dětství a jejich mysl, kdy ještě nebyla „nakažena“ negativismem a špatnými návyky, vlastnosti.
Ta nulová zodpovědnost, škola, povinnosti, omezování ze všech stran, žádná samostatnost, žádné prostředky, slabost a zranitelnost vzhledem k věku, žádná rozhodnost (po vůli rodičů a učitelů), atd atd.

Další odpovědi
Filip84

Asi nic: pořád něco musíš, pořád něco nesmíš, peskujou tě hňupi, co nic neumí, tak učí, trávíš cca 1/3 dne s lidmi, s kterými se nechceš vidět a nechceš trávit čas (=většina spolužáků).

Jestli dětem někdo něco závidí, pak nedospěl.

P. S.
zjentek: „Mária?“ „Ano?“ „Pekné topánky máš, hm, pekné, aj ty šaty, také, ti pristanú!“ „Bača?“ „Hej?“ „Ty ma chceš jebať, lebo čo?“ „Hm, aj múdra si, aj múdra!“

Já, v zásadě, proti tomu souhlasím, ale co když je ta holka múdra? My jsme měli na základce, v „ačku“, spolužačku, co si dovezla ze školního výletu prací prášek. Pak šla na gymnasium, a tak vůbec, dneska má za manžela Belgičana. Ta je Sicher „múdra“. Tak?

Rokio

Skvělou paměť, bezstarostnost a schopnost radovat se z maličkostí.

zjentek

Tu nezkušenost, ta je asi nejkouzelnější. Závidím jim, že to všechno TEPRVE ZAŽIJÍ, bez ohledu co to bude.

Nejlepší zážitky jsou z hlouposti. S moudrým nic není, takovému ani holka nedá 🤷‍♂️

Ametyst

Není jim co závidět. Nelíbí se mi totiž, jak je hloupí dospělí tahají do svého dospělého světa problémů a násilí. Nemůžou děti žít aspoň kousek svého dětství zdravě a beze strachu?

cappuccino

Bezstarostnost, bezelstnost a fantazii.

zjentek

A jestli někdo nesouhlasí, pak netuší kolik pravdy v mém příspěvku je 👈👌👈😁