Kryšpín

Co nového objevila švédská vědkyně Gréta?

Tato šestnáctiletá skoro dáma jezdí po světě má přednášky o klimatu minulý týden v Lausaunne za velkého zájmu posluchačů, jenom novináře nemá v lásce.

Informace ze zpráv televize CNN.

Nejlepší odpověď
Arne1

Nic neobjevila a není to žádná vědkyně. Jen pouťová vykladačka jakýchsi rádobyekologických pseudonázorů.

Další odpovědi
annas

Pravidelně vám píši, že nevkládáte odkaz. Vložte tedy alespoň název či nadpis článku , aby bylo možné reagoval podle kontextu.

Pokud nemáte s kopírováním zkušenosti, vyzkoušejte podle návodu.
http://www.plze­nak.cz/pocita­ce/kopirovani

Dívku nepovažují za vědkyni, ale protože nevím, co jste četl, vkládám článek, v němž se uvádí:

„Je to autistické dítě, kterému matka, známá operní pěvkyně, vymyla mozek, nebo hrdinka, která se nebojí světovým lídrům říkat pravdu do očí? I když se názory na šestnáctiletou Švédku Gretu Thunbergovou různí, jedno jí upřít nelze. V polovině března dokázala svou výzvou k protestům proti změnám klimatu uvést do pohybu půldruhého milionu mladých lidí napříč kontinenty.“

Jak se to stalo, se dovíte v odkazu

https://www.no­vinky.cz/zena/styl/cla­nek/divka-ktera-zvedla-k-protestum-proti

Zde se píše o vědkyni, ale nejde o Gretu.

"Případ Greta Thunberg versus Rosalia Bertell = vědkyně, která ve své knize uvedla, co je příčinou ohorožení životního prostředí.

Příčinou všech těch hrozných změn, které pozorujeme na naší Zemi, není CO2. Skutečným důvodem je vojenský geo-engineering. Byl vynalezen ve 2. světové válce a od té doby byl dále vyvíjen, zůstal ovšem v utajení.

Dozvěděli jsme se to díky paní Dr. Rosalii Bertell, severoamerické vědkyni v oboru přírodních věd a katolické jeptišce, která spolupracovala po celý svůj život s OSN při řešení problémů životního prostředí, než v roce 2012 zemřela. Její poslední kniha „Planeta Země jako válečná zbraň“ (německy Kriegswaffe Planet Erde) vyšla již v roce 2000 v jednom málo známém nakladatelství, které nakonec zbankrotovalo. Když jsem se s Rosalií Bertell v roce 2010 seznámila, založily jsme hnutí a přeložily jsme knihu včetně pozdějších příspěvků autorky do němčiny. Kniha existuje ještě ve španělštině, italštině a francouzštině. (V současné době vychází 4. vydání v Německu, pozn. Laut)." atd.

http://www.no­varepublika.cz/2019/03/­pripad-greta-thunberg-versus-rosalia.html

I na zprávy CNN lze vložit odkaz.

Pepa25

Nesmyslná otázka. Greta není vědkyně a nic neobjevila. To jí samozřejmě nebrání jezdit na přednášky – když ji pořadatelé zvou …

aliendrone

Rád bych odpověděl, ale bohužel netuším, kdo to je. :) Hele, co takhle nějaký link, to by se celkem šiklo, ne? Rozhodně nebudu googlit. :D :D :D