Elfka Andy

Co nosili lidé na veřejnosti před vznikem riflí?

Nejlepší odpověď
johana 56

Pánové saka, vesty a kalhoty, dámy sukně se slušivými blůzkami nebo elegantní kostýmky.
Materiály oděvů byly různé.
Tesil, tvíd, manšestr, vlna, žoržet, krimplen, plátno, polyester, bavlna, mohér, silon,
krajka, hedvábí.......

Další odpovědi
iceT

Třeba manšestr a tesil.

Drap

Cokoli jiného. Kalhoty, sukně, kabáty, bundy atd.
A rifle jako takové, byly vynalezeny daleko dříve, než se začaly nosit na veřejnosti. Původně to byl oděv určený pro pracující v obtížných podmínkách. Hlavně pro zlatokopy a kovboje.

led

Pokiaľ chcete vedieť ako sa oblikekali ľudia, kým sa z rifiel nestala móda, stačí si pozrieť staršie filmy (do roku 1945) prípadne filmy, ktoré ukazovali túto pre nás dávnu minulosť. Džíny sa začali nosiť u nás v 50-tych rokoch minulého storočia ako nohavice (neskôr aj riflová sukňa) pre voľný čas. V našich stredoeuropskych krajinách táto modrá záplava rifiel, džínov predstavovala akúsi názorovú slobodu voči ortodoxnému sovietizmu. Ale hlavne a napriek tejto názorovej slobode, nechodili v montérkach – rifle, jeansy – do spoločnosti, do divadla, ale obliekli si nohavice, sukňu(ženy) a dbali o to, aby použitý textil nebol odratý až do dier.
Nech na to pozeráme akokoľvek originálne rifle, jeansy sú z materiálu pre hrubšie zaobchádzanie a nie do spoločnosti.
Z patentu na rifle (pôvodná cena bola 1.- USD) https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/8/82/US139­121.png

lexx

jeansy (slangově rifle) vznikly jako pracovní kalhoty zlatokopů, cowboys a desperátů
divokého západu – něco na způsob montérek ve fabrice tedy ne pro veřejné nošení teprv později z nich marketing a obchod udělal něco jiného

marci1

Tesilky, kalhoty „zvonáče“ apod. 🙂
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/285726/jak-jsme-se-oblekali-za-totace-plisnaky-tesilky-dederonove-kosile-a-dalsi-skvosty-ze-satniku.html

ten který je

Nosili jinou značku jako třeba Levisky nebo Wranglerky popřípadě tesilky.:-)

Elfka Andy

Já se ale neptám na značku, já se ptám na ten materiál. Drap – to o těch dělnících vím už dávno..

ten který je

Rifle není materiál ale značka jeansového oblečení.Máš v tom zmatek!