Lukas27

Co nejvíc vystihuje Čechy?

Nejlepší odpověď
Malvína

Ponožky v sandálech 🙂
Jo, v černým humoru jsme mistři, to se musí nechat.

Další odpovědi
Ametyst

Škodovka a Semtex. Z vlastností vynalézavost, smysl pro vtip a nedůvěřivost.

ten který je

Netroufám si paušalizovat,ale možná snad pivo,hokej,fot­bal,manuální zručnost včetně improvizace a také trochu švejkovství,i když s nejmladší generací si nejsem tak jistý.Zajímavé je také jak se o našem národě vyjádřil Reinhard Heydrich.Řekl mj.: ,,Čech,který se jakožto člověk převážně slovanský sice ohne,ale nezlomí,je právě v tomto smyslu nebezpečnější a musí se s ním zacházet jinak než s jinými lidmi.Nordické­ho,germánského člověka přesvědčíte nebo zlomíte,Čecha,slo­vanského člověka,lze jen velmi těžko přesvědčit,vždy se ohne,nikdy ho nezlomíte,a když ho přestanete ohýbat a pustíte jej,tu se zase vzpřímí,zase tu stojí a znovu je protivníkem.Z toho plyne závěr,že ho musíte vždy přitlačovat,aby musel být stále ohnut,aby poslouchal a tahal."

paul1

Myslím, že především šikovnost. Teď, ale i v minulosti úspěchy v různých sportech,
ale i ve vědě, zdravotnictví a jinde.

elkon

Šikovné ruce, pokud máš na mysli lidi jako takové. Pokud zemi, tak Prazdroj. Čechy píšeme s velkým Č. Ale to máš vědět i bez nápovědy, pokud jsi chodil do školy.

annas

Otázka je nepřesná. Máte na mysli obyvatele, kteří žij v Čechách, nebo obyvatele celé ČR, nebo území Čechy?

Odpovídám na obyvatele celé ČR.

Zkuste s podívat do archivu, několik podobných otázek.

„Měli Češi podle historiků holubičí povahu, či byli drsnými bojovníky, již šli za svým cílem a neustupovali jako dnes?
Proč jsou Češi tak závistiví a slepí vůči svému okolí
Proč mezi sebou Čecháci a Moraváci tolik bojují?“

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jac%C3%AD%20jsou­%20%C4%8Ce%C5%A1i
--

„Jak si představujete takového tradičního Čecha?
Jak byste doplnili: Co Čech, to .......?
Říká se ve světě něco o Češích?
Proč lezeme do útrob Němcům a Rakušanům, když oni náš jazyk ignorují?“

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=jak%20ci­zinci%20vid%C3%­AD%20%C4%8Cechy%20

Jako vše, i názory na Čechy se zevšeobecňují, několik jedinců vyvolá negativní hodnocení. Každá mince má rub a líc. Vše souvisí s něčím.

Řekla bych, že Češi jsme vtipní, stále jsou s něčím nespokojení, proto nadávají, , bohužel posedlí závistiví, neodpouští druhému úspěch,, „naříkájí“ na nedostatlek času.

Nedbají prý příliš na hygienu, nejen v těchto vedrech je nepříjejmné cestování v tramvajích mezi spreji a zapáchajícím potem atd. Neumí se oblékat atd.

Češí mají rádi pivo, fotbal, jsou zruční, platí pro ně, že mají „zlaté české ručičky“ atd.

df

Největší pijáci piva, donedávna nejdražší volání a nejvíc ateistů. Největší chataři a zahradkáři.

quentos

Kdo nebo co je to „čech“? Takové slovo neznám.

zjentek

Svět se dělí na chudé a bohaté. A Čacha vystihuje především neznalost, zda je v ohledu ke zbytku světa chudý, nebo naopak bohatý. Má v tom řádný hokej a pak často je, kým ve skutečnosti ani není. (;

Jan S

Češi. Jsou vlastenci,miluji naší malou a krásnou zemicku uprostřed evropy.nci

Rokio

Pití piva, velké břicho a neustálé stěžování.

marci1

Cizinci o Češích říkají, že jsou permanentně naštvaní, nespokojení a pesimisté. 🙂

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

df: Jó, a houbaři. 🙂

df

Heydrich ještě řekl smějící se bestie