Rokio

Co nejlepšího dokážete vytvořit přes Microsoft Excel a Powerpoint?

Kancelářský balíček Microsoft zná skoro každý člověk. Bez něho by řada duševních a i některých fyzických profesí byla na tom o poznání hůře.

V této otázce se vás proto ptám, co nejlepšího dokážete vytvořit přes Excel a Powerpoint.

Pokud jde o moje úspěchy v této oblasti, tak přes Excel jsem vytvořil např. jednoduchý test povolání, test temperamentu a elektronické papírky vyšší úrovně a přes PowerPoint jsem vytvořil např. test pohoří ČR, test inteligence (na velmi nízké úrovni – spíš pro legraci) a test literární gramotnosti.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Tyto programy nepoužívám, ale v Libre Office Calc dovedu napsat nějaké skripty v Pythonu, počítat s maticemi, vytvářet formuláře apod. Zatím vše, co jsem potřebovala, se mi podařilo stvořit.

Další odpovědi
ivzez

Já jsem Excel hrozně dlouho odmítala,
odrazovala mne ta nekonečná tabulka.

Až po prvním „ručním“ sčítání docházky jsem se rozhodla,
že další už za mne musí spočítat Excel. Přes vánoční prázdniny
jsem se naučila úplné základy a „vytvořila“ první tabulku. Tu jsem
postupně doplňovala a rozšiřovala o další funkce, až mi nakonec
„suplovala“ elektronickou třídnici, dodávala mi podklady pro čtvrtletní,
pololetní i výroční porady, pomáhala s hromadnou korespondencí
a tiskem vysvědčení → v podstatě se vším, na co dnes školy mají
různé programy. A bavilo mne to.

Ale nemyslím si, že bych v Excelu nějak excelovala. Dodnes nevím,
co a k čemu je kontingenční tabulka, neumím pracovat s makry, natož
abych je dokázala vytvořit; mnohem více toho neumím než umím.

Powerpoint bych zvládla, ale odmítám ho. Podle mne vedou prezentace
ke zjednodušování. Používání hesel místo vět, zdůvodnění, argumentací
nebo vysvětlení v důsledku zužuje slovní zásobu, lidé sledují obrázky,
nezamýšlejí se tolik nad obsahem, …

Prezentace mi přijdou jen „na efekt“, výhodu v nich žádnou nevidím.
Ani třeba pro výklad → mnohem lepší je do výkladu zapojit žáky ⇒ to,
co si sami zdůvodní a vyzkoušejí, si zapamatují mnohem lépe, než to,
co jen viděli v nějaké prezentací…

zjentek

Já přes Microsoft dokážu vstoupit přímo z domova třeba tady na web a nebo i jinam, kam zrovna chci. Ty ostatní slova neznám, to je asi pro jiný generace.

Mc Merkurion

… používám OpenOffice a SketchUp …