sesednizkola

Co nejcennějšího jste obětovali penězům?

Řekněme, že to nejcennější je čas. Když jsem byl před asi 5 lety na jedné brigádě slyšel jsem od jedné paní, že prý „by šla dělat i jinam, pokud by jí nabídli alespon 490 korun za den“. Druhý den jsem v té fabrice po asi dvou nebo čtyřech hodinách skončil a šel propít své dvě stovky (400 byla pokuta za opuštění pracoviště před koncem pracovní doby) na Kampu a přemýšlel jsem. Jestli necelých 500 stojí za 8 hodin života ztraceného. V této písni, kterou jsem slyšel mezi svým pendlováním z TV Nova na Šlágr (http://www.ka­raoketexty.sk/tex­ty-piesni/suvere­no/suvereno-zivot-je-hra-ft-majk-spirit-samuel-tomecek-793635) se zpívá, že „Z bežnej rutiny sa časom veľmi ľahko osud stane“. To mě tak nějak znovu donutilo, se zamyslet nad věcmi co každý den dělám, ale nemám z nich radost.

Dnes jsem se rozhodl, po letech, položi tuto otázku odpovědníkům.

Nejlepší odpověď
Kepler

Nikdy jsem nedostal natolik lukrativní nabídku, abych o tom musel přemýšlet. Být otrokem peněz bych ale být nechtěl. Život by cválal kolem a já bych si ho možná ani nevšiml.

Další odpovědi
Andělé

Své děti.
Několikrát jsem dostala nabídky na pěknou a slušně placenou práci,ale pracovala bych do večera či na směny.
Čas strávený s mými dětmi mi je cennější než atraktivnější zaměstnání s vyšším příjmem.
Pracuji na zkrácený pracovní úvazek, mám sice méně peněz, ale více času na děti.
Naše společné chvíle nám nikdo nikdy nevezme.
A na lepší práci také čas přijde…a to udělám vše pro to, aby mě naplňovala a bavila. Už o takové i vím…
Kdo hledá více radosti, najde ji.
Přeji Vám též, ať najdete vše po čem toužíte.
🙂

ivzez

Nic.

Měla jsem štěstí, že mne práce vždycky bavila,
takže čas, který jsem v ní strávila, jsem nepovažovala
za ztracený. A výplata už byla jen bonus…

zjentek

Tak třeba já nic, ale úplně všichni okolo jim obětovali svobodu.
Teď jsem kvůli nim sakra zcela jinej a jdou po mě jako zombie! ;)

anonym

Svůj čas …