Avatar uživatele
sesednizkola

Co nejcennějšího jste obětovali penězům?

Řekněme, že to nejcennější je čas. Když jsem byl před asi 5 lety na jedné brigádě slyšel jsem od jedné paní, že prý „by šla dělat i jinam, pokud by jí nabídli alespon 490 korun za den“. Druhý den jsem v té fabrice po asi dvou nebo čtyřech hodinách skončil a šel propít své dvě stovky (400 byla pokuta za opuštění pracoviště před koncem pracovní doby) na Kampu a přemýšlel jsem. Jestli necelých 500 stojí za 8 hodin života ztraceného. V této písni, kterou jsem slyšel mezi svým pendlováním z TV Nova na Šlágr (http://www.ka­raoketexty.sk/tex­ty-piesni/suvere­no/suvereno-zivot-je-hra-ft-majk-spirit-samuel-tomecek-793635) se zpívá, že „Z bežnej rutiny sa časom veľmi ľahko osud stane“. To mě tak nějak znovu donutilo, se zamyslet nad věcmi co každý den dělám, ale nemám z nich radost.

Dnes jsem se rozhodl, po letech, položi tuto otázku odpovědníkům.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Andělé před 2455 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Nikdy jsem nedostal natolik lukrativní nabídku, abych o tom musel přemýšlet. Být otrokem peněz bych ale být nechtěl. Život by cválal kolem a já bych si ho možná ani nevšiml.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Andělé

Své děti.
Několikrát jsem dostala nabídky na pěknou a slušně placenou práci,ale pracovala bych do večera či na směny.
Čas strávený s mými dětmi mi je cennější než atraktivnější zaměstnání s vyšším příjmem.
Pracuji na zkrácený pracovní úvazek, mám sice méně peněz, ale více času na děti.
Naše společné chvíle nám nikdo nikdy nevezme.
A na lepší práci také čas přijde…a to udělám vše pro to, aby mě naplňovala a bavila. Už o takové i vím…
Kdo hledá více radosti, najde ji.
Přeji Vám též, ať najdete vše po čem toužíte.
🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Nic.

Měla jsem štěstí, že mne práce vždycky bavila,
takže čas, který jsem v ní strávila, jsem nepovažovala
za ztracený. A výplata už byla jen bonus…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Tak třeba já nic, ale úplně všichni okolo jim obětovali svobodu.
Teď jsem kvůli nim sakra zcela jinej a jdou po mě jako zombie! ;)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Svůj čas …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek