bauerlukin

Co nedělat na veřejné wifi síti?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat co nedělat na veřejné wifi síti… Celkem mě to štve, a omezuje… Díky předem za odpověď

Odpovědi
marci1

Na veřejné síti Wi-Fi nedělám online bankovnictví ani nic citlivého. 🙂
S používáním veřejné sítě Wi-Fi je několik velkých problémů. Otevřená povaha sítě umožňuje snooping, síť může být plná napadených strojů nebo – což je nejobávanější – samotný hotspot může být nebezpečný.
Když se připojíte k otevřené síti Wi-Fi, jako je ta v kavárně nebo na letišti, je síť obecně nezašifrovaná – poznáte to, protože při připojování nemusíte zadávat přístupovou frázi. Váš nezašifrovaný síťový provoz je pak jasně viditelný pro všechny v dosahu. Lidé mohou vidět, jaké nezašifrované webové stránky navštěvujete, co zadáváte do nezašifrovaných webových formulářů, a dokonce i vidět, ke kterým šifrovaným webům jste připojeni – takže pokud jste připojeni k webu vaší banky, věděli by to , i když nevěděli, co děláš.
https://www.the­fastcode.com/cs-czk/article/why-using-a-public-wi-fi-network-can-be-dangerous-even-when-accessing-encrypted-websites

elkon

Slušný člověk se chová slušně a ten kdo přemýšlí, nezveřejňuje své osobní údaje, ani fotky.

Viktorie II.

Na veřejné WI-FI síti rozhodně nepoužívat internetové bankovnictví.

Viktorie II.

elkon, no vida, úprava tvé odpovědi má jiný smysl, takový lidský.