zvonisek

Co nebo kdo je to okřídlený krteček?

Viděli jste ho někdy? Bojíte se ho?

Nejlepší odpověď
Cenobita

Postavička/dušička okřídleného krtečka se vyskytuje v kresleném seriálu O krtkovi – Krtek a televizor, kdy je v reklamě na přípravek proti krtkům popisováno, jak se zbavit krtka, zahrádkář vylije jed do krtčí nory/chodbičky a z krtince stoupá okřídlený duch mrtvého krtečka k nebi.

video čas: 2:22, 3:30

https://www.stre­am.cz/pohadky/krtek/100­00666-televizor

Další odpovědi
zjentek

Je to krutonožka.

Oprava – krtonoška … krtek s křídly.

Některý druh létá nejvíce za deště.
V Bangladéši jsem za jízdy při cyklónu dostal létajícím krtečkem mezi oči takovou ťafku, že jsem spadnul z kola. Nazdar.