Avatar uživatele
anonym

Co nebo kdo je to Concierge?

Bylo to zmíněno u hotelu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4454 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
alenka901

služby hotelové concierge, která vám v dostatečném předstihu pomůže naplánovat vaši návštěvu do posledního detailu. Od zajištění okružních jízd, vstupenek na kulturní představení, sekretářských služeb až k zajištění výjimečných příležitostí jako jsou: výročí, narozeniny, svatby.
Concierge nabízí:

* Průvodce - pomůžeme vám zorientovat se v Praze. S naší mapou vám vysvětlíme kde nás najdete, kde a jak se dostanete k nejvýznamnějším pražským památkám a jiným místům.
* Doprava - rádi vám zajistíme dopravu z letiště do hotelu Yasmin hotelovým taxi a zpět nebo limuzínou za smluvní cenu. Concierge vám ráda poskytne veškeré dopravní informace o Praze a České Republice.
* Vstupenky - nabízíme vám pomocnou ruku při výběru, rezervaci a zajištění vstupenek na jakékoliv divadelní, koncertní, sportovní představení v Praze a celé České republice. Doporučujeme rezervovat si vstupenky s předstihem prostřednictvím hotelové concierge, která vám zajistí velmi dobra místa k sezení.
* Okružní jízdy - představi Prahu prostřednictvím nejrůznějších okružních jízd ušitých na míru dle vašich požadavků a přání.
* Okružní jízdy mimo Prahu - pro více náročné klienty zprostředkovává okružní jízdy po celé České republice

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dandi

Přikládám překlad z wikipedie:

V hotelech, concierge pomáhá hostům různé úkoly, jako je vytváření rezervace restaurací, zajišťování lázeňské služby, která doporučuje, noční kluby, rezervacích dopravu (limuzíny, letadel, lodí atd.), zajištění vstupenek na speciální akce a pomoc s různými cestu a výlety místní zajímavosti. V luxusních zařízeních, je concierge často očekává, že "není možné dosáhnout", může řešení jakékoli žádosti hosté mají, bez ohledu na to, jak divné, opírá se o rozsáhlý seznam kontaktů s místními obchodníky a poskytovatele služeb.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lencis

Slovo concierge je v České republice poměrně neznámé, osobně bych si dovolil říci, že není známé vůbec. Po mém návratu z USA jsem se setkal pouze s několika lidmi, kteří věděli, co to slovo znamená. I proto, pokud musím někde uvádět své zaměstnání, raději uvedu recepční; zaprvé to zjednoduší komunikaci a za druhé nemusím sáhodlouze vysvětlovat, kde vlastně pracuji a co je účelem a náplní mé práce. Na internetové stránce singapurské sekce Les Clefs d’Or jsem našel několik slov o naši práci, o tom kdo jsme a co vlastně děláme.

Concierge je popsán klienty, kteří cestují jako „part man Friday, part SanchoPanza with a hlodly amount of merlin and Houdini thrown in“, lepe řečeno ale on nebo ona udělá všechno co je lidsky možné za účelem uspokojení přání hosta.

Zde je výpis jen několika každodenních rutin, které musí concierge během své služby zvládnout:

* Rezervace letenek, veškeré změny toho se týkající
* Pošta příchozí a odchozí
* Faxy a vzkazy hostům
* Transfery, taxi
* Zařizování okružních jízd, rezervace průvodců
* Rezervace restaurací
* Rezervace hotelů
* Shopping tips
* Dalo by se říci jinými slovy: Vše co je legální a morální

Kromě toho musí concierge zvládat i všechny možné i nemožné požadavky, které, pokud uspěje bývají někdy zákonitě odměněny. Každý concierge si během své kariéry vybuduje sít kolegů a kontaktů, které mnohdy pomohou jeho práci zjednodušit.
"Concierge je tak dobrý, jako jsou jeho kontakty"

Zdroj: http://www.clefsdor.cz/?lan=cz &cId=concierge

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost