hapiky

Co nebo kdo je prachsakrament?

Hanlivé slovo nejspíš?

Nejlepší odpověď
annas

"sakrament – často jako nadávka, někdy jde o nadsázku, vyhrůžku, jakoby povzdechnutí, úleva atd. = zatracený, zpropadený člověk; čert, ďábel. Který sakrament se tady už v poledne ožral? "
PSJC

Samozřejmě slovo nespisovné z obecné češtiny, jeho užití záleží na kontextu.,

Prach – původně pra-, následující výraz zesiluje. Třeba docela zpropadený, docela zatracený, velmi atd.

Význam slova prach = pra- . Vysvětlení původu najdete v archivu.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-se-pred-nektera-slova-dava-prach