SoSo

Co nastává když „zvony odletí do Říma“?

Nejlepší odpověď
tom004

Doslova „božský klid“. Zvonice kostela je vzdušnou čarou cca 80 m od oken našeho obýváku. Vždy si říkám,proč neodlétají alespoň na půl roku. 🙂

Další odpovědi
iceT

Vepište odpověď…Křesťané slaví ve čtvrtek první ze čtyř svátečních dnů Velikonoc, který je známý jako Zelený čtvrtek, den poslední večeře Páně. V tento den umlknou všechny zvony, neboť „odletěly do Říma“, opět se rozezní až na Bílou sobotu.
Věřící si v tento den připomínají poslední večeři Ježíše s apoštoly. Kristus při ní s apoštoly dlouho rozmlouval a sdělil jim, že v pátek bude ukřižovaný, a pak vstane z mrtvých. Dal jim pokyny pro jejich budoucí působení a ustanovil hlavní křesťanskou bohoslužbu, která se koná dodnes.

Zdroj: http://www.me­diafax.cz/doma­ci/3208662-Na-Zeleny-ctvrtek-odletaji-zvony-do-Rima

Drap

Nezvoní asi , když tady nejsou. A čeká se, až se zase vrátí. V této době se právě v některých krajích používaly řehtačky, aby zvuk zvonů nahradily.