hapiky

Co nám Einstein zamlčel?

Něco geniálního ale pro lidstvo nebezpečného. Snažil se spojit gravitaci a elektromagnetickou sílu do jednotné teorie. Jeho snaha byla považována za neúspěšnou. Objevily se však také názory, že možná tuto teorii úspěšně dokončil. Když ale zjistil, že by její poznatky mohly být zneužity proti lidstvu, raději výsledky svého bádání lidem zamlčel. Bylo to v době, kdy usiloval celou vahou své osobnosti bojovat za světový mír. Na začátku druhé světové války poslal dopis prezidentu Rooseveltovi, ve kterém ho nabádal k podpoře výzkumu jaderného štěpení. I když byl dopis motivován strachem z německého jaderného programu, později si jej velice vyčítal. http://www.cecho­australan.com/hvez­da-albert-einstein.htm

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli vůbec něco zamlčel, tak stojí otázka. Ne CO nám zamlčel. Tuto starou a velmi vzrušující domněnku znám už mnoho let. Řadím ji mezi konspirační teorie, která je ovšem od jiných odlišná tím, že není podložená vůbec ničím, tedy nedá se dokázat ani vyvrátit. Je to jako s vírou v Boha. Ke konspiračním teoriím mám přezíravý až pohrdavý vztah, protože neznám žádnou, která by byla potvrzena. Naopak většina z nich byla vyvrácena.

Další odpovědi
mosoj

A co nám zamlčel ?

Doba pokročila a věda též. Již delší dobu je nutné vědecké bádání vést na týmové úrovni. Jedinec může přinést myšlenku, ale k dotažení myšlenky k realitě je nutná týmová práce.

pepe88

Lepší některé věci nevědět,pak už jedině kosmonosy.

mosoj

Einstein nic nezamlčel, ale Kepler ví co zamlčel. Nemtudum.

hapiky

Snažil se spojit gravitaci a elektromagnetickou sílu do jednotné teorie. Jeho snaha byla považována za neúspěšnou. Objevily se však také názory, že možná tuto teorii úspěšně dokončil. Když ale zjistil, že by její poznatky mohly být zneužity proti lidstvu, raději výsledky svého bádání lidem zamlčel. Bylo to v době, kdy usiloval celou vahou své osobnosti bojovat za světový mír. Na začátku druhé světové války poslal dopis prezidentu Rooseveltovi, ve kterém ho nabádal k podpoře výzkumu jaderného štěpení. I když byl dopis motivován strachem z německého jaderného programu, později si jej velice vyčítal.

Kepler

Jo, to jsem si už přečetl v odkazu.

Kepler

…ale Mosoj odkazy zřejmě nečte

Kepler

Na otázku odpovídáš stejnou otázkou. Taky nem értem, ty nemtudume 🙂