Slayer5

Co nahradilo posvátný védský jazyk a písmo?

Nejlepší odpověď
annas

Otázka je nepřesně formulovaná. Co nahradilo védštinu v Indii? Máte-li zájem o další vývoj jazyka, vkládám odkaz.

https://www.go­ogle.cz/search?q=in­dick%C3%A1+li­teratura+a+v%C3%A9­d%C5%A1tina&i­e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox&channel=sb&gfe_r­d=cr&ei=g8kyVO-WAuug8wfF9IGIB­w#rls=org.mozi­lla:cs:offici­al&channel=sb&q=In­dick%C3%A1+li­teratura+a+v%C3%A9­d%C5%A1tina

Sanskrt – http://cs.wiki­pedia.org/wiki/San­skrt

Literatura starověká – orientlální – ,indická – asi 2. tis. př. n. l.
Významé indické památky jsou védy – védský jazyk, později sánskrt = také starý jazyk, v češtině v přepisu sanskrtam.

Nejstaší védské památky jsou hymny, které oslavují bohy – zosobněné přírodní síly, atd. Dále jsou tímto jazykem (těmito jazyky) psány hrdinské eposy a zpěvy.

V sánskrtu je psaná např. Kámásútra.

Další odpovědi
arygnoc

iba doplním annas, védsky jazyk a sanskrt sa vzájomne prelínali.
védsky jazyk sa takmer výhradne používal v tvornbe literatúry náboženského charakteru (ak chcete, mytologického), danskrtom sa písala i poúzia a krásna literatúra (kávjové diela).
sanskrt bl veľmi kultivovaný, védsky jazyk skôr ospevný.

oba jazyky patria do rodiny staroindických jazykov, z ktorých sa vyvinul/transfor­moval najmä perzský jazyk a mnohé indické subjazyky.

;-Q
Doplňuji:
za preklepy si sypem popol na hlavu.

;-Q