bolak

Co nahradí elektřinu?

Jak si představujete zdroj energie příštích generací? Nebo myslíte že bude lidstvo skrtat šňůry do zásuvky dalších tisíc let?

Nejlepší odpověď
led

Zatiaľ všetky používané i predpokladané prírodné zdroje po zpracovaní dodávajú energiu na výrobu elektriny aj v Star Treku.
Ale určite sa časom najde iný spôsob prenosu energie a jej využitia. Zatiaľ snívajme.

Další odpovědi
Michal Kole

Ve Star Treku měli energii z reakce hmoty a antihmoty

Nejlepší je Voyager a Sedmá z devíti

pizlicka

petrolejova lampa,nebo svíčka:-)to poslouzi vzdy,kdyz selze pokrok.

honza19hk

nevím,ale otázkou je jestli se toho lidstvo dožije.

huxa

elektřina to dle mého bude pořád, jen bude bezdrátový přenos, tak jako se třeba wi-fi :) už na tom začínám pracovat :P

RedC22

Nedokážu si představit lepší způsob distribuce energie. Ani ve sci-fi, které jsem četl a viděl, nebyla zmínka o náhradě (a to jsou často všeliký šílenosti). Nicméně, v době kamenné si taky neuměli představit elektřinu…

bolak

Michal: máš slabost pro borgy? :)