Michal Kole

Co na úředních dokumentech a dopisech znamená slůvko „vyřizuje“ a pod tím je uvedeno jména, telefon email

Nejlepší odpověď
autacek

Patrně to bude kontaktní osoba, na kterou se v dané věci můžete obrátit. Nicméně to že má daný pracovník danou záležitost na starosti ještě neznamená, že je oprávněn dokumenty a dopisy podepsat (to zpravidla činí až jeho nadřízený, ale je to závislé od struktury instituce i obsahu korespondence)

Další odpovědi
anonym

„Vyřizuje“ pověřený referent, jenž je seznámen s detaily věci a schvaluje a podepisuje ved. odboru či odd. jenž má podpisové právo a kompetence v dané oblasti.
Je to běžná praxe v samosprávě, kdy je agenda natolik rozsáhlá, že nadřízený nemá šanci studovat veškeré případy.
Obvykle se jedná o rutinní úkony, kdy jsou na PC již prefabrikované šablony, do nichž se doplní jen konkrétní jména, osobní data a údaje, příp. věcné souvislosti.
S referentem se vyřizuje další korespondence a komunikace, upřesnění event. odvolací řízení a opravné prostředky.

nimbus4

To znamená, že Dobřany už volají a jsou neodvratitelné! Šťastnou cestu.