panenka

Co na únavu

Dobrý den můžete mi prosím poradit co pomáhá na únavu?mám toho poslední dobou docela dost na starosti ráno když se vzbudím tak během dne mě štípou oči a cítím na sobě únavu existuje něco co by mi mohlo pomoci?třeba nějaké vitamíny děkuji mockrát

Nejlepší odpověď
ten který je

Dostatek spánku,dobře vyvětraná místnost kde spíte,vitamíny např.B komplex jako doplněk a dostatek tekutin.Dámy já vím je před Vánoci.

Další odpovědi
Michal

Vlastně je to jednoduché:kvalitní pítný režim,upravit jídelní režim,pozor to neznamená držet stupidní dietu.Masáže,kou­pele v Radoxu a cvičení,které Vám sedne.Může to být Joga a dýchací cviky,ale i Aierobik.časem si tělo samo řekne co potřebuje. A vy ,když uděláte chybu,nic se neděje.

hanulka11

Hlavně hodně pijte, na to se moc zapomíná, tělo bez tekutin hrozně rychle unaví a často bolí hlava.Procházka na čerstvém vzduchu a žádný stres, že všechno nestihnu. Dnes už vidím věci jinak ,dříve jsem taky myslela, že pohoda vánoc je jen ve všem nablýskaném a vysmýčeném. Bohužel, není to pravda -únava se na člověku podepisuje postupně .Je třeba vysadit a najít si každý den chvíli pro sebe. Jen tak si sednout pustit si hezkou hudbu, nebo jen zavřít oči a myslet na něco pěkného. Já si odpočinu u pěkné knížky nebo jen tak u kafíčka. Jím dost ovoce a zeleninu a nepotřebuji do sebe cpát nějakou chemii. A důležité je být dobře naladěn. To moc pomáhá.

jendahun

Už to tu všichni popsali,jenom možná doplním: vitamíny skupiny B, C – s prodlouženým účinkem aspoň 250mg,když není ovoce.Jóga a hlavně relaxace,asi autogenní trénink,odpočinek- spánkem se zotavuje organismus nejlíp,místo kávy guarana-nastartuje na celý den.Na únavu má vliv asi kromě všeobecně blbé nálady ve společnosti a strachu z příštího roku i nedostatek slunečního světla a výkyvy teplot.Možná by pomohla i návštěva solárka,ale nemám zkušenost.Doma udělat hodně světla a relaxovat u pěkné hudby.Prostě zvolnit.

anonym

Jsem rada,ze jste polozila tuto,otazku panenko.I mne to pronasleduje,pos­ledni dobou-tak se snad neco dovime?Jsem ospala a pomalejsi.Ani cviceni uz nezabira.

regik

To co tady všichni radí je naprosto správné,ale jestli toho máte opravdu již dlouhodobě dost,jak píšete,tak si je potřeba uvědomit,zda-li není potřeba i úprava celkové životosprávy,tím nemyslím jídelníček,ale Vaše denní aktivity,jestli nejste přetížená v práci,v rodině a pod.
Sama jsem něco podobného řešila,2 roky chronické únavy,nespavo­si,počínající deprese,neschody v rodině,bylo to na zhroucení,pak stačilo změnit práci-nemám tolik nočních,více se vyspím,práce není tak stresující a náročná a je po problémech.Sice mám méně peněz,ale člověk si musí někdy přebrat co je pro něho podstatnější.Toť moje zkušenost.

Jana5678

Dobrý den, rozumím vaší situaci s únavou. I já jsem se s tímto problémem nějakou dobu potýkala, ale naštěstí jsem našla účinnou pomoc na internetových stránkách https://www.a­damkrupa.cz/, kde jsem si objednala Krupa Kratom. Je to skvělý přírodní doplněk stravy, který mi pomáhá s únavou a dobíjí mě energii. Zkuste ho a uvidíte, jak vám pomůže. Přeji vám hodně štěstí.