elkon

Co říkáte na to, že poslanec za piráty Mikuláš Peksa chce, aby se do sčítacího formuláře uváděla evropská národnost?

Tak už to začíná, co říkáte tomu, že poslanec za piráty Mikuláš Peksa chce, aby se do sčítacího formuláře uváděla národnost evropská. Podle mě to asi nemá v hlavě v pořádku. Národní hrdost mu asi nic neříká (strana 6 v dnešním Plzeňském deníku).

Nejlepší odpověď
led

Pán poslanec chcieť môže, ale čo napíšete vy, je len na vašom rozhodnutí.

Další odpovědi
Ametyst

Hlavně mu asi fakta nic neříkají: Evropa není země ani stát. Proto nemůže mít národnost . Už dost mě pobuřuje, že má EU ve světě desítky velvyslanectví, i když jednotlivé země už zastoupeny jsou. Možná je EU zruší a pošle domů, jak strašná nenávist k národním státům čiší z Bruselu.

Drap

Od pirátů dost často lze slyšet různé ujeté názory.

Emefej

Neříkám nic, ať si pan poslanec uvede národnost podle libosti.

zjentek

A co bych měl říkat? Někdo něco chce, to se děje každý den.

Reganois

Mohls sem aspoň hodit odkaz. Ale co tak čtu, tak Peksa podpořil tuto myšlenku. Je to ale podle mě utopické, neboť Evropská unie není Evropa. Takže jak by to bylo s ostatními státy? Nebo bychom tedy měli eurounijní národnost? To přece není logické. Takže se k tomu nepřikláním, určitá míra suverenity, jako i přihlásit se k vlastnímu národu, je nutná.

Dochy

Když se tak cítí, ať si to tam napíše. Já zůstanu u toho, že jsem Čech.

Arne1

My na Moravě tam většinou píšeme národnost Moravská. Pokud pan poslanec chce, může si vymyslet nějakou jinou.

Kelt

Sedím sice už hodinu u počítače, ale po přečtení této informace mám pocit, že jsem se ještě neprobudil. To se mi snad zdá.

Justin1

Taky mám pocit, že úcta k národu upadá. Je to vidět i na tom, jak někteří bojují za zrušení opatření proti covidu, protože v tom vidí prospěch pro sebe, ale nevidí to nebezpečí, že by covid pozabíjel mnohem větší část našeho národa. Co by se dělo potom? Úbytek příslušníků našeho národa by byl kompenzován imigrací?

Pepa25

To mi přijde dost přehnané, nicméně jeho věc. Osobně mně spíš zajímá, kolik lidí, hlavně internetových obránců křesťanských hodnot, se přihlásí k víře, což je druhá nepovinná otázka. Já samozřejmě ano – ale co ostatní?

Mr. Marek

Tyto absurdity budou čím dál tím častější, až se Piráti dostanou ke kormidlu. Oni rádi vnucují své názory všem, ale jakmile se snaží někdo oponovat, už je tisíckrát označkován, že se přestává orientovat, který -fob je zase tentokrát.

plebs

Má poradce poslance Volného

ivzez

Co soudit o vykořeněm člověku, který se odmítá pod záminkou sobectví přihlásit ke svým kořenům?

Beruškazamla

Co mi je do toho nezajímá mě to .
EASY odpověď

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.