Anonym*

Co na suchou položku?

Dobrý den. Co na suchou pokožku? Když si to škrábu, tak mi z toho vzniknou tyto pupinky. Každý den na noc i na den si oblekam čisté věci. Povlečení peru pravidelně. Takže hygienou to není. Prosím o radu, nebo doporučení masticky.

Odpovědi
xiperio

Mastiček a krémů je hafo. Někdy pomůže obyčejná Indulona. Zkuste krém , který není moc naparfémovaný. Nivea třeba. Chce to zkoušet, co pomáhá. Může to být nějaký zdravotní problém, potom je dobré navštívit kožní nebo dermatologa.

Dochy

Jsou různé potíže z různých příčin. Jeden z adeptů je atopický ekzem. Pokud ano, tak doporučuji:

  • krém Ambiderman (dostupný v lékárně – na promazání a zvlhčení, masťový základ bez léčiv)
  • bavlněné prádlo
  • bacha na prací prášky, některé to mohou zhoršovat (doporučuji prací gel z obyč. mýdla – jelen, nebo něco podobného, pokud možno bez parfémů)
  • hygiena ano, ale zas to moc nepřehánět, časté mytí vysušuje. Po mytí ten ambiderman (nebo nějaký jiný obyč krém/mast – doporučuje se toho víc, ale mně spíše než ty masti vyhovuje právě ambiderman, který je „vlhčí“)
  • bacha na kořeněná a dráždivá jídla (vč. kakaa, skořice apod)

Pokud se to nezlepší či dokonce zhorší, tak určitě lékaře.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.