Kerynka

Co myslíte že bude mýt lepší uplatnění pečovatelka nebo kadeřnice?

Aby to mělo více kladných věcí než záporných

Nejlepší odpověď
casey

Vzhledem k tomu, ze populace starne, tak do budoucna budem potrebovat spis vice osetrovatelek.

Další odpovědi
Damiana

Rozhodně na tom bude lépe kadeřnice. Už jen z hlediska finančního – když bude šikovná, čeká ji větší klientela, jestli ještě lepší – podívá se do světa, bude udávat trendy, může si vytvořit svou vlastní značku (Provost, Matuschka, Sasoon…), v práci bude v příjemném prostředí, mezi lidmi, popovídá si, nebude ve stresu, … Je důležité jestli bude jen zaměstnaná nebo přímo majitelka salonu – co do zodpovědnosti a starostí.
Práce pečovatelky je sice velmi potřebná a záslužná, ale poměrně dost stresující, psychicky vyčerpávající, často hodně fyzicky a časově náročná a za málo peněz.
Na porovnávání sis vybrala dvě naprosto odlišná povolání. Sice jsou to obě služby, ale jedno je skutečně záslužné a takové nezištné a druhé zase jaksi povrchní a zavání diškrecemi. Je důležité, k čemu tě to táhne víc, protože špatná pečovatelka nadělá rozhodně víc škody než neobratná kadeřnice.

venkovan

Nevím proč by měly mýt uplatnění.
Ale jestli, tak pečovat o květiny a jiné rostliny. Tam lze i stříhat vrby na hlavu. Mezi stříháním baby a vrby není velký rozdíl. Jen v tom, že vrba z toho co se dozví zas tak moc nevykecá, pokud z ní někdo zas neudělá kousek houslí.

dudu

Jsem toho názoru, že mytí od pečovatelky nebo kadeřnice vyjde na stejno, rozdíl snad může být zda-li jde o hlavu, či konec zádíček.

Michal Kole

Z hlediska morálky, etiky se mi zdá pečovatelka záslužnější než upravit hlavu někomu, kdo se neumí ani chovat.

briketka10

nejdřív si tedy užij té kadeřnice a pak uvidíš, jak a proč, až budeš hódně stará potřebovat tu pečovatelku..
obě práce jsou hezké, ale podle mne je užitečnější pečovatelka !!
rozhodnutí je přeci na tobě 😁

terry

Co myslíš lepším uplatněním?
Pro lidi je určitě potřebnější být pečovatlkou, ale moc si nevyděláš a také jde o to, jak dlouho tě taková práce bude těšit a bavit.
Víc si vyděláš jako kadeřnice. Můžeš být někde zaměstnaná a dělat pro někoho, nebo můžeš míi i svůj kadeřnický salon.

hanny 2

Určitě kadeřnice -Damiana to popsala moc hezky,nevím,co bych k tomu dodala! Akorát možná to,že spousta lidí by pečovatelku potřebovala,ale nechce se jim za ni platit!Takže „nějak!“ se stará rodina a shrábne i peníze na „nemohoucnost“,kte­ré dotyčný/á dostává od státu.

pusinka50

Z hlediska uplatnění je na tom lépe pečovatelka, ty jsou stále někde potřeba, ovšem za mnohem menší peníze, než šikovná kadeřnice.Otázka peněz bude do budoucna v tomhle státě čím dál důležitější.
Jako kadeřnice se budeš muset rozhodnout, jestli budeš dělat na živnost na IČO, někde si pronajmout prostory a za své peníze či na menší úvěr si zařídit kadeřnictví, udělat si reklamu, získat klientelu a platit si účetní, což budou začátky těžké, ale dá se to provést při troše píle a pevné vůli, anebo se budeš chtít nechat zaměstnat. Nějaká pracovní místa by se snad našla. Kadeřnice dělá „čistou“ práci a natěšeně sleduje krásný výsledek. Pečovatelka se stará většinou o staré, nemocné či různě fyzicky a psychicky postižené lidi od jejich hygieny, čistého prádla, po přípravu jídla, nákup a drobný úklid. Je to práce psychicky i fyzicky vyčerpávající, nemocného musíte třeba dostat do vany a ven z ní, vyměňovat plenky a umývat zadní části těla, nemohoucí obracet na posteli, aby neměli proleženiny, které stejně mít budou až do krve. Psychicky postiženým se špatným vyjadřováním budete muset rozumět co chtějí, vozíčkáře dostat do vozíku a na postel atd. Kadeřnice i pečovatelka jsou práce „na nohou“, k sezení moc času nezbývá.
Já jsem taky přemýšlela dát se na ošetřovatelku, ale po rozmýšlení jsem dospěla k názoru, že by mě to zničilo, nemám na to psychiku ani fyzičku.A dodnes lituju a mám na sebe vztek, že jsem neprosadila doma u rodičů po ukončení základky, že chci být kadeřnicí, oni chtěli studovanou dceru, no tak mám ekonomku a dneska s ní neseženu práci nejen já, ale ani absolventi. Jako kadeřnice bych byla dnes celkem dobře zajištěná.

annas

Ad dudu – vtipná reakce. Zasmála jsem.

anonym

annas i mě to pobavilo