annas

Co myslíte, za jak dlouho byste uvařili natvrdo pštrosí vejce?

Doplňuji:
Dostala jsem od známých chovatelů pštrosů jedno vejce. Zapomněla jsem se jich zeptat, jak dlouho by se vejce mělo vařit. Jen pro zajímavost.

Nejlepší odpověď
Arni

Pokud to není jen zkouška znalosti národa, tak pštrosí vejce se na vaření natvrdo nehodí. Za prvé by jste je musela vařit minimálně 1.5 hod. a v tom případě už by to jaksi nebylo ono. Co s ním ale můžete provést, je udělat z nich smaženici. Ale musíte počítat s tvrdostí skořápky. Pravděpodobně bych doporučil navrtat !! (doslovně) do ni díru.

Další odpovědi
hanulka11

Pštrosí vejce se musí vařit 60–90minut
i
1 stojí cca400kč

Zdroj: http://recepty­.centrum.cz/va­rime/2005/5/16­/clanky/pstros-novinka-na-nasem-taliri/

vagra

Takové,dejme tomu menší asi kilové pštrosí vejce, bychom mohli vařit-hádám asi hodinu?
Hodina by měla stačit.
Když ne,tak bude na hniličku,nebo na měkko. :D

bobánek

Tak to opravdu nevím.Pštrosí vejce jsem ješte nevařil