annas

Co myslíte, provokuji babyboxy jejich „uživatelky“ k nezodpovědnému chování?

OSN chce zrušit babyboxy. Odloženým dětem prý chybí totožnost. Asi 50 zachráněných dětí je nezajímá!

Je pravda, že děti neznají své rodiče, ale žijí!!!

Nejlepší odpověď
baghira

Babyboxy nezodpovědné chování neprovokují, nýbrž řeší jeho následky.

A OSN je jen takový diskusní klub bez pravomocí a v poslední době i bez autority, který nikdy nic nevyřešil.

Další odpovědi
quentos

rozhodně ne, to by se nepsalo o každém dítěti nalezeném v babyboxu jako o události.
OSN už neví, co by roupama, tak vymýšlí hlouposti, ale tohle už je vrchol.

V poslední větě máte naprostou pravdu – a o to snad v případě babyboxů hlavně jde…

pokazdejinak

já myslím, že v současné době by osn radši mělo řešit, jak dostat humanitární pracovníky v bezpečí do somálska, než naše babyboxy…

netvrdím, že je to ideální řešení, že každé dítě z babyboxu by bez něj nežilo, ale jako jedna z variant záchrany těch drobečků má své platné místo … osobně bych preferovala variantu přímé adopce (inspirace v usa), kde adoptivní rodiče mohou dostat miminko okamžitě po porodu – bez mezistupně ve formě kojeneckého ústavu apod.

elektrikář

Beby box je staré zařízení mněli jej i na starých klášterech.Šuplík ve vratech, a zvonek.Je to lepší než mimina v kontejneru.

Berušinka

OSN ať si trhne a zaměří se na něco jiného.
Miminka mají možnost vyrůstat v jiné rodině, v dospělosti můžou být dobří vědci, doktoři apod. Mají právo žít! Je tolik párů, které nemůžou mít děti – tohle je jedna z možností získat vytoužené miminko, byť není jejich.

Ať se zahraničí nese*e do českých záležitostí, tenkrát mě zvedla ze židle Rowlingová, která tvrdila něco v tom smyslu jakože děti v českých ústavech trpí, že jsou zavřené v „klecích“ … a co by udělala ona? Dávala dětem tišící prostředky, aby si neublížily? Myslím, že je mnohem lepší děti „zavřít“ do postelí, kde se můžou trochu pohybovat, hrát si s plyšáky apod., než aby byly na posteli utlumené „léky“ a nic by kromě ležení nedělaly.

žolik

To je pravda že nemají rodiče když je někdo položí do babyboxu je to vždy lepší než nechtěné dítě někde v křovi,je to užasná věc která zachránila tolika životu,nikdo nemůže vědět proč to ty ženy řeší tímto spusobem,děti dostanou druhou šanci jméno a víc je to anonymní.
Doplňuji:
OSN nedalo požehnání.

Zdroj: žolík

Deli

Zodpovědná matka, která se může o dítě starat, ho neodkládá. Ani do babyboxu.

Matka, která se o něj starat nemůže, řeší, kam s ním – pak díky Bohu a panu Hessovi za to, když má v dosahu babybox a vloží ho tam a ne do pytle na odpad…

Každé dítě si zaslouží, aby dostalo šanci žít. Babyboxy ji dávají i dětem, které jejich matka nechce.

Zruší-li OSN babyboxy, udělá velkou chybu.

iceT

Raději dítě v babyboxu,než je potom nalézt v křáku nebo ještě na horším místě.

Lenenka

spíš je to alternativa k potratu nebo zabití novorozeněte. Myslím, že babyboxy jsou super.