Avatar uživatele
anonym

Co myslíte, navrátí se doba placených i prvních tří dnů PN ?

http://zpravy­.aktualne.cz/e­konomika/prvni-tri-dny-nemoci-maji-byt-opet-placene-firmy-jsou-proti/r~20f37c3­49a6f11e4a10c0025900fe­a04/?utm_source=cen­trumHP&utm_me­dium=newsbox&ut­m_campaign=A&ut­m_term=positi­on-2

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, gecco před 3387 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
suaeda

Asi ne. První tři dny budeme asi dále doma zadarmo. Hodně lidí by to opět začalo zneužívat.
Jinak jsem rád, že se zrušily poplatky za lékárny. Myslím, že magistři se nyní nemají špatně. V současnosti je v našem městě 4× více lékáren než před revolucí. Jednoduchá kalkulace – kdyby lékárny nevydělávaly tak by jich nebylo takové množství.
Poplatky v ordinacích 30 Kč to byl u některých lékařů výsměch. Párkrát se mi stalo, že lékař mi ani nevyšetřil (nebyl to praktik) a sestra jen natahovala ruku, jako když žebrá o almužnu. Beru a uznávám poplatek za pohotovost. A navíc by se podle mne mělo zase začít vybírat něco za pobyt v nemocnici. V cizině je to naprosto běžné. Např. v Německu 8 Eur na den. Konec konců je to nějaký formální příspěvek za ubytování a stravu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Nemyslím…
Nechci polemizovat o ´pro´ a ´proti´ zrušení karenční doby, ale nemyslím, že by její omezení (zrušení) bylo ´na pořadu dne´.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Myslím si to,že k tomu nedojde.Je to dost zavedené u firem a byli by s tím asi problémy a dosti práce,ale samozřejmě,že zákony se dají měnit kdykoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

V dohledné době určitě ne. Zaměstnavatelé se samozřejmě takovéto změně budou bránit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

na druhou stranu firmy potřebují zdravé zaměstnance a tak i když nemusí, první 3dny proplácejí. ale je to naprosté minimum firem…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Je vhodné, si přečíst diskuzi u zmiňovaného článku. Jsou tam zajímavá vyjádření a postřehy.

před 3387 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek