annas

Co myslíte, má pověst o Horymírovi a Šemíkovi historické jádro?

Víte, kdo o Šemíkově skoku psal?

Nejlepší odpověď
vagra

Mým názorem je,že Horymír i Šemík skutečně existovali,ale některé podstatné detaily z jejich života a činů které spolu vykonali,byly zcela určitě převypravováním spíše přikrášleny,takže v konečném důsledku, neodpovídají skutečnosti.
Takže-Na každém šprochu,pravdy trochu.

Další odpovědi
1popelka1

Václav Hájek z Libočan – Kronika česká (Hájkova kronika), Alois Jirásek – Staré pověsti české.

Osobně této pověsti nevěřím… na druhou stranu…. z něčeho legenda vzejít musela – z představivosti a nebo má nějaký reálný základ? To už se asi nedozvíme.

1popelka1

Vagro, přesně tohle přísloví (Na každém šprochu) jsem chtěla vložit, ale pak mě napadlo, jestli jej někteří pochopí (tím nemyslím vás ani Annas) a smázla jej…
I když, diskuzní uživatelé sem nechodí, takže jsem klidně mohla 🙂

vagra

Popelko,ono se to přísloví,přímo nabízí k ukončení příspěvku.
Tak jsem to tam „mrsknul“