Avatar uživatele
anonym

Co myslite,ktery

z nasich narodnich kroju je nejhezci?A dev­cata,chteli by se Vam vysivat?Diky
Doplňuji:
Jo Panenko,ty nase babicky umeji,umeli-jedna radost.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, panenka, annas, anonym před 5095 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Mně se nejvíc líbí hanácký kroj, který je bohatě zdobený, zvláště pak svatební.

Doplňuji:

Dodatek. Chtěla jsem kroj víc popsat, hledala jsem obrázek a našla jsem text i fotografie krojů.

"Hanácký kroj jest vůbec královský oděv mezi ostatními kroji, zvláště šat nevěsty, ozdobí-li se nevěstinou korunou, pantlíkem a úvodnicí.'

http://folklor­.cz/encyklope­die/objekty1.phtml?id=13­3392

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

U nás v rodině ILIINES šije kroje moje Babička pocházím z MORAVY takže pro mě je nejhezčí Moravský kroj.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
BEAES

Mně se moc líbí kroj podlužácký, který se nosí v Břeclavě. Na vyšívání bych asi trpělivost neměla, dokonce i to žehlení kroje je pěkná fuška! Ale je to nádhera, hlavně na malých dětech a bábinkách, co v něm chodí do kostela na svátky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jahoda

Mez moje oblíbené kroje patří kroj hanácký a moravský. Je to jedna radost se na ně podívat 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
FOG

Samozrejme hanacky kroj.Kroj se sil a vysival a podle toho,jak byla bohata vyzdoba,byl i ten kraj.Jebze to uz dnes vubec neplati.
Moje teta jeden ten kroj ma a pri vesnickych oslavach ho nosi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
martina1

Přiznám,že v krojích se vůbec nevyznám.Je to hezké vidět,že na ¨Moravě tradice ještě přežívají,ale vyšívat je a nebo je nosit bych asi opravdu nechtěla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Každý si prirodzene chváli vlastný región, ale mne zo Slovenska – Piešťanský a z Českej republiky – Hanácky. Ale máte nádherné kroje aj v iných krajoch, ťažko vyberať.
Aj som rada pracovala s nimi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal

Určitě je to kroj z moravy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek