Co myslite,ktery

z nasich narodnich kroju je nejhezci?A dev­cata,chteli by se Vam vysivat?Diky
Doplňuji:
Jo Panenko,ty nase babicky umeji,umeli-jedna radost.

Nejlepší odpověď
annas

Mně se nejvíc líbí hanácký kroj, který je bohatě zdobený, zvláště pak svatební.

Doplňuji:

Dodatek. Chtěla jsem kroj víc popsat, hledala jsem obrázek a našla jsem text i fotografie krojů.

"Hanácký kroj jest vůbec královský oděv mezi ostatními kroji, zvláště šat nevěsty, ozdobí-li se nevěstinou korunou, pantlíkem a úvodnicí.'

http://folklor­.cz/encyklope­die/objekty1.phtml?id=13­3392

Další odpovědi
panenka

U nás v rodině ILIINES šije kroje moje Babička pocházím z MORAVY takže pro mě je nejhezčí Moravský kroj.

BEAES

Mně se moc líbí kroj podlužácký, který se nosí v Břeclavě. Na vyšívání bych asi trpělivost neměla, dokonce i to žehlení kroje je pěkná fuška! Ale je to nádhera, hlavně na malých dětech a bábinkách, co v něm chodí do kostela na svátky.

Jahoda

Mez moje oblíbené kroje patří kroj hanácký a moravský. Je to jedna radost se na ně podívat 🙂

FOG

Samozrejme hanacky kroj.Kroj se sil a vysival a podle toho,jak byla bohata vyzdoba,byl i ten kraj.Jebze to uz dnes vubec neplati.
Moje teta jeden ten kroj ma a pri vesnickych oslavach ho nosi.

martina1

Přiznám,že v krojích se vůbec nevyznám.Je to hezké vidět,že na ¨Moravě tradice ještě přežívají,ale vyšívat je a nebo je nosit bych asi opravdu nechtěla.

led

Každý si prirodzene chváli vlastný región, ale mne zo Slovenska – Piešťanský a z Českej republiky – Hanácky. Ale máte nádherné kroje aj v iných krajoch, ťažko vyberať.
Aj som rada pracovala s nimi.

Michal

Určitě je to kroj z moravy.