Kelt

Co myslíte, jsou bezpečnostní opatření proti koronaviru dostatečné?

Koronavir se objevil v Itálii, Číně, a v jiných zemích. Proto se cestující, kteří z té destinace přicestují, kontrolují na letišti. Jenomže někdo může cestovat přes více zemí, tam přesedne. A koronavir zde může dovléci. Například nějaký obchodník letí do Číny, pak do Vietnamu, zvládne tak třeba 5 zemí a pak přiletí třeba s Řecka, a pak nebude jeho přílet tak sledován. Klidně projde a pak je jen otázkou času, kdy po styku s kolegy a rodinou doveze koronavir tady. Nebo na letišti kontrolují kde všude byl? Jak je to? Děkuji .

Nejlepší odpověď
Reezo

Já si osobně myslím, že Covid (Čínský virus) je rozlezlý daleko více, než se o tom ví. Jde o to, že spoustu lidí budou imunní vůči tomu viru, ale stále mohou být přenašeči.
Navíc státy 3. světa může taková nemoc zdecimovat, jelikož nebude dost zdravotního personálu ani vybavení pro boj s touto nemocí. Zdravotník bez vybavení prostě uteče jako se děje v Íránu…
Každopádně zas nejde o tak strašnou nemoc. Relativně velké % lidí bylo vyléčeno a % úmrtnost je velmi malá. Do roka tu bude hlavně vakcína, takže bych se vůbec nebál

Pracuji na letišti, ale nedostanu se do prostor, kde kontrolují cestující. Každopádně v prostorách pro veřejnost není nic zvláštního. Občas vidím někoho naivního s rouškou a to je tak vše.

Můžeme být rádi, že to není zmutovaný Sars nebo Ebola, to by byla katastrofa.

Další odpovědi
Edison

Ne. Dostatečné opatření lze učinit pouze proti předem známému vývoji. Pokud předem vývoj není znám, jsou jakákoli opatření pouze honěním želvy, vždy nejméně o krok pozadu. Dalším problémem je prakticky neznámá inkubační doba, takže doba, kdy nemusí být bez podrobného vyšetření virus nalezen, nakažený pak snadno cestuje. A na průšvih je zaděláno.

Kepler

Ne, opatření proti šíření jakémukoliv viru nejsou nikdy dostatečná, ale mohou vir zpomalit. Už je i v Rakousku. Už ať je tady vakcína.

Kryšpín

V Severní Koreji prý dostatečná Kim nechal uzavřít hranice.