annas

Co myslíte, jak dlouho jí člověk maso?

Kteří příslušnící Homo… si pochutnávali na mase? Svědčí o tom nálezy nástrojů a stopy po porcování masa.
Doplňuji:
Vědci soudí, že maso měli již jíst australopitékové, tj. před 3,4 miliony let.

Nejlepší odpověď
kapka

Mohu jen tak selským rozumem? Na menší zvířata nástroje snad ani nepotřeboval, takže o tyto nálezy bych se já tedy neopírala.
Pokud budu vycházet z teorie, že máme cosi společného se šimpanzi, tak musel člověk jíst maso odjakživa, stejně jako to dělají příležitostně právě šimpanzi.
A pokud budu vycházet z jiné teorie, tak začal jíst maso asi někdy brzy po opuštění ráje. V ráji asi ne, tam nikdo nikoho nejedl nebo ano?

Další odpovědi
anonym

předchůdci člověka začali jíst maso před 3,5 miliony let,používali především kameny a klacky jak k porcování tak i k zabití zvířete

led

Od vloženia do úst až po prehltnutie. Potom je už trávenie.
V skutočnosti od momentu keď si zviera povedalo, že je človek 🙂. Človek bol totiž pôvodne mäsožravec.

Mili @

Já nevím přesně, ale nejdřív byli tzv „sběrači“, živili se různými plody a co zem dala a pak lovci – a to už se začali cpát masem.

anonym

Jak dlouho jí člověk maso ? No,dokud jej nesní! 😁.

mosoj

Hned jak ho ochutnal.

quentos

to záleží na tom, jakej má hlad, někdy se s ním páře i hodinu, jindy ho zblazne za minutu :{DD>

annas

Qunetosi, já Vás zakousnu. Ke kterému homo… se řadíte? Ale aspoň mě trochu přešla špatná nálada.

annas

Qunetosi, já Vás zakousnu. Ke kterému homo… se řadíte? Ale aspoň mě trochu přešla špatná nálada.