Avatar uživatele
annas

Co myslíte, jak dlouho jí člověk maso?

Kteří příslušnící Homo… si pochutnávali na mase? Svědčí o tom nálezy nástrojů a stopy po porcování masa.
Doplňuji:
Vědci soudí, že maso měli již jíst australopitékové, tj. před 3,4 miliony let.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, rynek878, kapka, elektrikář, anonym, iceT před 4912 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kapka

Mohu jen tak selským rozumem? Na menší zvířata nástroje snad ani nepotřeboval, takže o tyto nálezy bych se já tedy neopírala.
Pokud budu vycházet z teorie, že máme cosi společného se šimpanzi, tak musel člověk jíst maso odjakživa, stejně jako to dělají příležitostně právě šimpanzi.
A pokud budu vycházet z jiné teorie, tak začal jíst maso asi někdy brzy po opuštění ráje. V ráji asi ne, tam nikdo nikoho nejedl nebo ano?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

předchůdci člověka začali jíst maso před 3,5 miliony let,používali především kameny a klacky jak k porcování tak i k zabití zvířete

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Od vloženia do úst až po prehltnutie. Potom je už trávenie.
V skutočnosti od momentu keď si zviera povedalo, že je človek 🙂. Človek bol totiž pôvodne mäsožravec.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mili @

Já nevím přesně, ale nejdřív byli tzv „sběrači“, živili se různými plody a co zem dala a pak lovci – a to už se začali cpát masem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Jak dlouho jí člověk maso ? No,dokud jej nesní! 😁.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Hned jak ho ochutnal.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

to záleží na tom, jakej má hlad, někdy se s ním páře i hodinu, jindy ho zblazne za minutu :{DD>

před 4912 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Qunetosi, já Vás zakousnu. Ke kterému homo… se řadíte? Ale aspoň mě trochu přešla špatná nálada.

před 4912 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Qunetosi, já Vás zakousnu. Ke kterému homo… se řadíte? Ale aspoň mě trochu přešla špatná nálada.

před 4912 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek