DusanOrlik

Co myslíte,dal bych příjímací zkoušky,a poté i maturitu?

Zdravím,chci se zeptat,zda si myslíte,že bych dal přijímací zkoušky.Chtěl jsem zkusit jít na školu Střední odborná škola logistická ( http://www.sspal­s.cz/ ) a teda z češtiny jsem chvalitebný,tedy mám 2 ale matika,tam je 4.Navíc jsem se NEzúčastnil žádných soutěží,a chtěl bych jít na maturitní obor http://www.sspal­s.cz/php/obor­.php?id=lfs
Díky za vaše názory,vaše otázky piště do diskuze,kde budu odpovídat na vaše otázky.Díky moc za názory

Nejlepší odpověď
Drap

Za zkoušku to určitě stojí

Další odpovědi
anonym

Dusane, zkouška je jednou ze součástí přijímacího řízení. Pokud tu zvládneš hodně dobře, tak máš šanci se na školu dostat. Známky jsou jen jedním z ukazatelů o Tvém prospěchu a o předpokladech ke studiu.
Většinou školy hodnotí v první řadě výsledek přijímací zkoušky a teprve potom se hodnotí další ukazatelé.
Za vyzkoušení to určitě stojí. Běž do toho.

WeeBear

Řešila jsem minulý rok přesně totéž, s tou stejnou školou, akorát minulý rok ještě nebyly přijímací zkoušky.
Když budu mluvit zcela konkrétně. Jsem na oboru, o který máš zájem. Minulý rok se na něj dostali (na odvolání, či druhé, třetí, čtvrté,.. přijímací řízení) i lidé, kteří měli sedm čtverek. Tudíž bych se tohoto opravdu nebála. Podotknu jen, že od nás už hodně těchto lidí odešlo, jelikož zjistili, že šli studovat něco, co nezvládají.

Na SOŠ Logistickou se všeobecně hlásí dost lidí, 1.září však málokdy zasedne plná třída, tj. 30 lidí. Na Tvém místě bych se opravdu nebála ani přijímaček. Přihlásí se dost lidí a možná Tě nevezmou hned na poprvé, ale nevěřím tomu, že by tě nevzali vůbec.

Přijímačky děláš z češtiny a matematiky, bohužel netuším, jestli se přikládá 50% průměru ze ZŠ a 50% z přijímaček, jak je to všeobecně doporučené, nebo je to ustanoveno jinak. Přikláním se ale k první variantě.

Bez problémů se dostaneš. Každopádně, vítám nového „pošťáka“. A těš se na Blaženku! 🙂 (pokud si to nerozmyslíš, tak postupem času zjistíš, o čem je řeč)