Avatar uživatele
bobánek

Co myslíte dá se vycvičit andulka nebo kočka?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, Losos, kapka před 4942 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Andulka určitě při troše trpělivosti. S kočkou nemám zkušenost, ale myslím,že každé zvíře,když se mu věnujeme se dá vycvičit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GM

Kočka se vycvičit nedá, leda snad násilím, ale i o tom pochybuju. Kočka je úžasná svébytná bytost, která nám dovolí bydlet s ní v našem vlastním bytě a spát s ní v naší vlastní posteli. Pokud se k ní chováme dobře, je to nejlepší společnice.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dagry

Nevím sice jaké cvičení máš na mysli, ale ochočit se andulka dá. Léta jsme chovali doma exoty, tak vím, že andulka se ochočit dá. Na volný prolet po bytě a pak se sama vrátí zase do klece, sedne na ruku, vezme si kousek nějaké dobroty z ruky, napije se z misky a tak. Kočky jsme chovali taky, ale s kočkama je dost velký problém, protože jsou jiné než psi. Ty se moc nerady do něčeho nutí. Jsou své a nevyzpytatelné. Náš kocour, když už nás měl dost, tak nás pokousal, poškrábal a utekl se někam schovat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bigbít

zřejmě dá, jinak by ty haldy videí s „mluvícími“ zvířátky nebyly…takové to jejich tancování atpod., ale je to zřejmě makačka …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Když se podíváte na You tube, tak tam najdete spoustu videí s různými zvířaty, které jejich majitelé něco zajímavého naučili. Např. http://www.you­tube.com/watch?v=3gKPpXk­PzFA
Chce to spoustu trpělivosti a nadšení, hlavně aby z učení měl radost páneček i zvíře, pak to má smysl.
Video se cvičenou andulkou jsem honem nenašla, ale z vlastní zkušenosti vím, že něco se naučí také. Měly jsme andulku, která spolehlivě přiletěla na zatleskání, sundavala víčka z dřevěných kořenek apod. Když se někdo zvířeti věnuje a nabízí mu různé hry, tak zjistí, co se mu líbí a baví ho. Vhodné je dávat nějaký pamlsek jako odměnu.
Ještě k těm kočkám, jednou jsem viděla v televizi cvičenou skupinu koček, předváděly spoustu věcí turistům v nějakém zábavním parku. To jsem tenkrát zírala, co se kočky všechno můžou naučit. Ale jak říkám, chce to spoustu trpělivosti a fíglů, jak na to, aby kočka pochopila, co se po ní chce.
Já naši kočku nic moc neučím, ale umí chodit třeba na vodítku, protože s námi chodí a jezdí na výlety do lesa, kde chodí většinou volně, ale někdy je potřeba ji na to vodítko dát. Když někdy nechce jít, tak ji prostě nesu, určitě ji za to nijak netrestám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata