Co myslíte? Bylo vyhynutí dinosaurů způsobeno „nešťastnou shodou okolností“?

Ve špatnou dobu na špatném místě(konfigurace planet),nebo se třeba „usoudilo“,že tudy cesta nevede?
Doplňuji:
Nešťastnou okolností je samozřejmě myšlen dopad meteoritu,planetky.

Nejlepší odpověď
quentos

spíš bych hlasoval pro druhou možnost, a můžem se jen modlit, aby tam nahóře ještě chvíli počkali, než usoudí, že s námi cesta taky nikam nevede.

Další odpovědi
Bumbes

Snad nejvíc uznávanou a rozšířenou teorií je ta o katastrofě způsobené dopadem vesmírného tělesa na Zem. Tato teorie vznikla v osmdesátých letech dvacátého století, kdy dva američtí vědci, Luis a Walter Alvarezovi, poukázali na obrovské množství iridia nacházejícího se v sedimentech z rozhraní K-T. Podle jejich teorie dopadl na Zemi zhruba před 65 mil. let (některé údaje však hovoří spíše o 66 milionech let) gigantický asteroid o průměru přesahujícím 10 km. Tato teorie měla však jeden drobný „nedostatek“. Pokud by na Zem spadl asteroid (a způsobil takovou katastrofu), někde by přece musel být nějaký kráter nebo alespoň pozůstatky po něm. Důkaz přišel v devadesátých letech. U mexického poloostrova Yucatán objevili geologové pozůstatky po obrovském kráteru (Chicxulub), který odpovídal i přibližnou dobou dopadu.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Dinosau­%C5%99i

mosoj

Hypotézy o vyhynutí dinosaurů jsou různé. Je třeba vzpomenout i magnetické přepólování země, kdy je po určitou dobu
(stovky let) země bez ochrany proti kosmickému záření. Opakování naší zemi určitě čeká, jenom se neví kdy. Co za to opravdu může se ale neví. Ví se ale, že kdyby dinosauři nevyhynuli dnešní život na zemi by neměl tu formu jakou má.
Osobně jsem toho názoru že ve vesmíru se nic náhodně neděje. Na to je život moc složitý.

kapka

Je prý dokázáno, že po určité době /miliony let/ se periodicky opakuje masivní vymírání života na zemi. Většina druhů vyhyne a zůstanou jen některé. Prý to nemine ani lidi. To jen zhruba, co nám říkali na přednášce v planetáriu.
Jak to bylo s dinosaury? To jsou asi jen hypotézy, o tom meteoritu a tak…Kdoví, jak to bylo. Třeba tak a třeba taky jinak.

dudu

Slyšel jsem i verzi, že jeden náš podivínský vědátor prováděl pokusy s cestováním v čase. Používal k tomu psí plemeno Pražský krysařík a nakonec jednu jejich menší smečku nezodpovědně přesunul do časů dinosaurů. No a výsledek už jistě tušíte.....

mojitek

Neco mi rika,ze vse bylo uplne jinak nez si vubec dokazeme predstavit…