Co můžeme za jasného dne pozorovat hvězdářským dalekohledem?

Nejlepší odpověď
kropitko

Podobná otázka tu už padla,koukněte se na odpovědi
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pozorovani

Další odpovědi
člověk

já třeba sousedku

anonym

Vlastním hvězdářský dalekohled se sadou převracejících čoček. Má vysouvací sluneční clonu. Okulár obsahuje sluneční filtr. Takže kromě Palavy která je ode mě 80 Km i Slunce a jeho skvrny. Chce to ovšem stativ nebo objektiv opřít. V nedávné minulosti byly k sehnání 2 stavebnice – Optik Montage 1 a 2.
2 byla na trhu v době, kdy se přibližovala Halleyova kometa (1986). V té době platila v naší zemi taková dohoda, že optici lidem do dalekohledu z německé stavebnice vytvoří skleněnou čočku do objektivu. Tehdy se očekávaly katastrofy a války související s kometou. Pokud ten dalekohled pasuje do stativu z Optik Montage 2, tak pozorovat jedině v noci. To aby si lidi nemysleli že je sledujete.