Hanah

Co můžeme očekávat od trestního oznámení podaného na nás?

Protože před řadou let jsme po velkých deštích museli opustit svou sklepní kóji,náhradou nám byla /ústně/přidělena /domovní správou/nevyužívaná prádelna.Nyní jsme ve SVJ a musíme místnost uvolnit.Což bychom rádi učinili,ale nemáme kam uskladněné věci dát.Náš sklep je nepoužitelný.Hle­dáme u ostatních vlastníků,zda nemají volnou kóji a zda by nám ji nepůjčili.Výbor SVJ striktně požadoval uvolnění a protože nevíme kam věci uložit,místnost není prázdná.Po ůstním požádání přijde písemné a podání trestného oznámení na nás.Jaký bude postup,můžou nám věci vystěhovat ven?Slyšíme jen-to nás nezajímá.Je nám 7Olet a v domě bydlíme více jak 5O let.Jsme šokováni z přístupu k nám,z nezájmu o náš problém.Prosím,po­raďte.

Nejlepší odpověď
anonym

Paní Hanah, Dr. Axl Vám u velmi podobné otázky popsal, co máte udělat. Zkuste mu věřit a začněte svůj problém řešit. Na Vašem úřadě Vám určitě poradí a budou se Vám snažit být nápomocni. Nemá smysl stále dokola hledat pomoc zde. My Vás můžeme politovat, ale pomoct Vám mohou jedině úředníci ve Vašem bydlišti.

Další odpovědi
Hlada

Přestože se vám to zdá nespravedlivé, spoluvlastníci jsou v právu. Bez dohody s nimi nemůžete společné prostory používat výhradně pro své účely. V tom vám žádný úřad nepomůže. Je to soukromý spor mezi vlastníky. Prostory musíte co nejrychleji vyklidit a nenechat spor rozvinout. Pokud by to došlo k soudu, nepochybně ho prohrajete a kromě nutnosti prostor vyklidit ještě zaplatíte soudní poplatky.

terry

To je těžká rada. Velká škoda, že jste si před těmi lety nezajistili nějaké písemné potvrzení.
Je to v lidech. Asi opravdu budete muse kóji vyklidit.
Zkuste roztřídit věci na potřebné, méně potřebné a nepotřebné poptat se příbuzných, zda si můžetre něco dát k nim.
Také stojí za úvahu oprava vašeho původního sklepa.

mosoj

Soud a rozsudek.

honza19hk

ke každému bytu pakří sklep-koje-Tzn že vám jim musí SVJ zařídit.Pokud ne jděte na bytové družstvo.

anonym

SOUHLAS S Ocko, to je nejlepší odpověď

anonym

honza19hk, souhlas. Hanah se tu chce do pídid něčeho. Ale opravím SVJ není bytové družstvo.