Avatar uživatele
dust8

Co může způsobovat, že kotel přestane ze dne na den ignorovat nastavení termostatu?

Zajímavá 0 před 1528 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Jiří Bohumil

  1. Porucha termostatu. Pozn.: záleží na druhu, typu a principu regulace
  2. Porucha automatiky kotle. Pozn.: dtto viz bod 1.

Jinak se na takovouto stručnou otázku, pokud je myšlena vážně, šířeji odpovědět nedá.:-(

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Nevím o jaký termostat jde, ani jaké je nastavení. Buď jde o poruchu, nebo o nevhodné nastavení. Dnes bylo třeba u nás venku 15°C, takže asi nikdo nemusel topit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

I to se může stát, že porucha se opraví „sama od sebe“. Někdy je zapotřebí přístroj pouze restartovat či nechat „vychladnout“. Oblíbený postup praštit do toho pěstí, popřípadě nadělit kopanec je sice diskutabilní, nevznikl ovšem na základě pověry. Ti, kdo pamatují lampové (elektronkové) přístroje, vědí o tom svoje. Každopádně nejčastější příčinou, že spotřebič o5 funguje jak má, je přivolání opraváře/servisáka.

U kotle je totiž standardní (běžný provozuschopný stav), když NEIGNORUJE nastavení termostatu. ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Je to lozbitý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Samo se to spravilo.
Neřeš. Jsou věci mezi nebem a zemí…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

A jak jsi přišel na to, že nereaguje kotel? Co když nespíná termostat. V případě že máš proporcionální ovládání je to podstatně složitější. Jinak viz. Jiří Bohumil.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

alien: jo, jo, dát pěstí staré TV bedně většinou zabralo. Naposledy jsem dal pecku obstarožní MW troubě a zdechla úplně. To jsou dneska šmejdy…☺

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Máš recht, ale alespoň ti doopravdy zdechla, mrcha. To sousedka mne přivolala na „rozbitou rychlovarku“ (že prý když se s ní pořádně bouchne, tak chvílemi jde). Co říci – klasická „holčičárna“.

Vidlici měla v zásuvce spíš položenou, než zasunutou, oprava včetně observace zabrala asi 5s. Ale nerozpakoval jsem se přijmout TUČNOU platbu, odnesl jsem si na talířku čerstvé, ještě vlažné buchty s domácími borůvkovými povidly (baba je FAKT umí!) a i když bych to neměl, hnedle jsem je sežral na posezení s šálem bryndy (inst. kávy)! :)

před 1528 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek